Trabzonspor Gündeminden Kara Tahta’ya yazılanlar

Trabzonspor Gündeminden Kara Tahta’ya yazılanlar

Ağaoğlu’nun sözleri bir başkana yakışmadı... Başkanlığı sürdürmesi artık çok zor... Zorluoğlu nasıl hata yaptı... Hüseyin’e destek vereceğiz...

03 Ocak 2020 - 14:14 - Güncelleme: 03 Ocak 2020 - 14:31

Trabzonspor’un yaşadığı kriz sonrası kamplaşmalar, hesaplaşmalar Ünal hoca üzerinden yapıldı. Hem siyasi hem sportif hesaplaşmalar gereği pozisyon alanlar yorumlarını buna göre yaptı. Trabzon’un dengelerini bilmeyen şehre yeni gelmiş bazı siyasiler bodoslama daldı ve sonunda duvara çarptı. Bunların başında Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu var. Zorluoğlu bu olaydan ciddi zarar gördü. Ancak Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu bizce bu krizdeki tutumuyla tam anlamıyla sınıfta kaldı. Zira öncelikle krizi ya sezemedi ya sezdiyse iyi yönetemedi. Sonuçta Trabzonspor’da bir kriz varsa bunu yönetecek kişi Ağaoğlu’dur ve el ele verse bütün düşmanlar Trabzonspor’a bu kadar zarar veremezdi.

 

BAŞKANLIĞI SÜRDÜRMESİ ZOR

İkinci olarak Ağaoğlu’nun iç işleyiş ile ilgili olarak televizyonlarda yorum yapması özel olarak kalması gereken bazı konuları açıklaması Trabzonspor geleneklerine hiç yakışmadı. Ünal Karaman’ı duygusal olarak lanse etmesi 3 kez istifa ettiğini söylemesi çok yakışıksızdı. Bir başkası da çıkıp sizin kaç kez görevden alalım diye konuştuğunuzu açıklarsa utanırsınız. Hocalar ve yöneticiler takımın kötü sonuçlar aldığında nabız yoklamak için istifa ediyim diyebilir. Bu mutlaka istifa anlamına gelmez. Yönetimin elini rahatlatmak için olabilir başka sebepleri olabilir. Ne olursa olsun bir başkan bunları televizyonda söylemez. Bizce Ağaoğlu’nun en büyük 3. Hatası Ünal hocanın abilerinden etkilendiğini söylemesiydi. Biz kimi veya kimleri kastettiğini biliyoruz. Ki zamanında o kişilerle birlikte olan da kendisiydi. Bugün Ağaoğlu’nun başarısından söz ediliyorsa da bunun yüzde 90’ı o kişiler sebebiyledir. Ağaoğlu anladığımız kadarıyla biraz arada kalmış ve şaşırmış durumda. Züccaciye dükkanına girmiş fil gibi önüne geleni devirmeye başladı. Bu kafayla uzun süre gitmesi de zor. Takım şampiyonluğa giderken çıkan küçük bir krizi yönetemeyen Ağaoğlu’nun Trabzonspor’u yönetmesi bundan sonra zor.

 

ZORLUOĞLU NASIL HATA YAPTI

Bu krizde en çok eleştirilenlerden biri de Trabzon belediye başkanı Murat Zorluoğlu oldu. Zorluoğlu ilk gün Ünal Karaman lehine açıklama yaptı. Sadece Zorluoğlu değil AKP milletvekili Muhammet Balta hariç neredeyse tüm siyasiler Karaman’a destek verdi. Bizce de doğru olan buydu. Ancak burası Türkiye. Burası Trabzon burada her doğru her zaman söylenmiyor. İş döndü dolaştı Zorluoğlu’nu hiç de gerek yokken Ağaoğlu hedef yaptı. En büyük hatalardan biri de bu oldu. Trabzon’da belli siyasilerin nasıl yükseldiğini anlamayanlar için bu olay bir ibret vesikasıdır. Herkes Ünal Karaman’a destek verirken başkana destek veren Muhammet Balta ne kadar önsezili bir politikacı olduğunu gösterdi. Diğerleri sınıfta kaldı. Demek ki Balta değme siyasilerden daha iyi dengeleri biliyor. Gelelim Zorluoğlu’na. Zorluoğlu Trabzon’u tanımıyor, siyaseti çok bilmiyor ve bir hata yaptı. Yanında yerel olaylara hakim parti içinden bir isim olsa belki bu hatayı yapmazdı ancak bu hata yüzünden başkan tarafından hedef gösterilmesi ise tam bir skandaldır. Zira AKP’li siyasilerin da neredeyse tamamı Ünal hocaya destek olmuştu.

 

HÜSEYİN’E DESTEK VERECEĞİZ

Trabzonspor yönetimi Ünal krizi yüzünden istedikleri teknik direktörü getiremedi. Çünkü getirselerde olunun bir parçası olduklarını kabul etmiş olacaklardı. Bu yüzden bakın bizim B planımız yok diye görüntü vermek için bir süre Hüseyin Çimşir ile devam edecekler. Onun başarısızlığını bekleyip istedikleri hocayı getirecekler. Ancak dikkat etmek lazım. Ünal’ı da getirirken hasıl olsa başarısız olur diye getirmişlerdi. Ünal başarılı olunca uzun süre ona katlanmak zorunda kalmışlardı. Şimdi Hüseyin de başarılı olursa onu da kolay kolay yiyemezler.

Trabzonsporlu olan herkesin yapması gereken Hüseyin’e destek vermek. Hüseyin birçok takımda görev yaptı. İlk teknik direktörlük görevi Trabzonspor ancak Avrupa’da artık sistem bu. Gidip Mehmet Özdilek, Erol Bulut, Sergen’i alacağına senin takımını bilen adamla devam et. Bu her zaman daha doğru olan sistemdir. Barcelona gibi dünya çapında kulüpler bile artık bu sistemle çalışıyor. Hüseyin arkasına taraftarı alırsa takım bütünlüğüzde bozulmazsa başarılı olur. Yok yönetim desteğini tam vermezse başarısız olsun da kafamızdaki hocayı getirelim derlerse aralıkta hep beraber yolcudurlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu: Merkez bankasının dibi delindi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu:...
CHP'li vekil'den TMO'ya sert uyarı...
CHP'li vekil'den TMO'ya sert uyarı...