Trabzon’dan Kara Tahta’ya yansıyanlar

Trabzon'dan Kara Tahta'ya yansıyanlar

AK PARTİ’NİN GİZLİ KAHRAMANI…EĞLENCESİZ TATİL VE TURİZM SEKTÖRÜ… TRABZONLU SİNEMACIYA BÜYÜK AYIP…REFERANDUM AYRIŞTIRMAMALI…

13 Nisan 2017 - 14:35 - Güncelleme: 13 Nisan 2017 - 17:02


AK PARTİ’NİN GİZLİ KAHRAMANI

AK Parti’de birileri vizyonda olmak için gayret sarf ediyor, birileri kendi menfaatleri için alttan alttan çalışma yürütüyor, birileri de gerçekten gece gündüz demeden çalışıyor ve ön plana çıkmıyor.
Referandum sürecinde de il örgütünün tüm çalışmalarında arka planda projeleri yürüten isimler vardı.
Bu isimlerden en çok dikkatimizi çeken Hasan Dilekoğlu oldu. AK Parti İl Başkan yardımcısı Hasan Dilekoğlu… Bize göre İl Başkanı Haydar Revi’nin de eli, kolu…
Sendikacılıktan ve projecilikten gelen bir isim olan Dilekoğlu, referandum sürecinin gizli kahramanlarından birisi oldu.
Vitrinde olmak yerine işinin başında olmayı tercih eden Dilekoğlu iki bakanlı ve binlerce ‘ego’lu Trabzon’da seçim çalışmalarını iyi koordine ediyor.
Şimdi de Bakan Süleyman Soylu’nun üç günlük programı ve sonrasında referandum var.

Yorucu ve uzun bir çalışma döneminin ardından bakalım parti yöneticileri tatil yapabilecek mi?
Zira Türkiye’de seçim bitmiyor, Ak Parti’de ise çalışmak bitmiyor.

Referandumda evet çıkarsa bu kez Meclis’in FETÖ’cü vekillerden temizlenmesi için yeni bir seçim gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019’u beklemez. 2018’de hem yerel hem genel hem başkanlık seçimi olabilir.
‘Makarna’ demek kolay ama başarının sırrı biraz da burada.

AK Parti’nin teşkilatları iyi çalışıyor.


EĞLENCESİZ TATİL VE TURİZM SEKTÖRÜ

Konuşmaya sıra gelince Trabzon, kültür-sanat ve spor şehridir. Hatta eski Bakan Faruk Özak’ın ifadesiyle “Metrekareye en fazla sanatçı düşen kent” Trabzondur. Tarihten örnekler verilirken Meydan’da 1900’lü yıllardaki opera binası ve lokantalarında piyano çalınan şehir anlatılır.
Gelin görün ki 2000’li yıllarla birlikte bir betonşehir olan Trabzon eski ‘medeniyet’ini kaybetti.
Son dönemde turizm ile birlikte kent önemli bir ivme yakaladı, dahası çok önemli bir fırsatı tüm hatalarına rağmen hala elinde bulunduruyor.
Biz defalarca yazdık çizdik. Turizm eğlence sektörü olmadan olmaz dedi. Arap da olsa, Fars da olsa, Acem de olsa tatile çıkan eğlenmek ister dedik.
Ancak bizim turizmcilerimiz maalesef beton bina yapıp yayla gezdirmeyi maharet saydı. Ne oldu gelen turist bir iki gün kaldıktan sonra eğlenmek için Batum’a, Sochi’ya ve başka illere gitti.
Şimdi ahlanıp vahlanmanın çaresi yok.
Dedik ya hala elimizde diye, sektör de nihayet uyanıyor gibi .
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, “Alışverişte Trabzon’un imkanları oldukça iyi ama bize gelen sosyal yaşam ve eğlence yönündeki talepler de çok fazla. Sadece İranlılar değil, Körfez ülkelerinden gelen turistlerin de talepleri bu doğrultuda. Bu konuda yatırımlar yapılması gerekiyor” ifadesini kullandı.
Hacısalihoğlu, iş adamlarından bundan sonra sosyal yaşam ve eğlenceyle ilgili yatırım beklediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Turistin daha fazla şehrimizde kalması, daha fazla para bırakacağı anlamı taşımaktadır. İş adamlarımızı bu yönde yatırıma davet ediyoruz. Böylece turistler Trabzon’da tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret edecek, hem alışveriş yapacak, hem de eğlenebilecek. Amacımız, turistlerin Trabzon’da daha fazla kalmasını sağlamak.
Umarız bu tespit ışığında gereken yapılır da turistlere transit geçiş olmaktan kurtuluruz.TRABZONLU SİNEMACIYA BÜYÜK AYIP

Trabzon’un Yeşilçam’daki efsane görüntü yönetmeni Aytekin Çakmakçı’ya büyük ayıp. Trdabzon’da yapılan kent müzesinde sinemacılar bölümünde Çakmakçı’nın adı geçmiyor.
Bir süredir Ankara’da olan Çakmakçı Trabzon’a geldikten sonra müzeye ziyaret yaptığını söyledi ve gördüğüne inanamadı. İşte Çakmakçı’nın o tepkisi:
“Trabzon müzesi yeni acildi ilk ziyaretim ilk şaşkınlığım oldu. Sinemada 52. Yılım, "Onur ödülüm de" var. Trabzonlu sinemacılar listesinin içinde adim yok. Müze yetkilileri listeyi Trabzon Sanatevi Başkanından aldıklarını söyledi. Üstelik Trabzon belediyesi Kültür-Sanat Kurulu üyesiyim. Kifayetsiz bu ayıp bu kişisel keyfi davranış. Trabzon Sanatevi Başkanı Sayın Adnan Taç'a yakıstı mı! yorumu size bıraktım!”
Çakmakçı’nın tepkisinin ardından sanat camiasından birçok isim bu duruma tepki gösterdi ve Çakmakçı’nın isminin müzede yer alması gerektiğini ifade etti.REFERANDUM AYRIŞMA DEĞİL BİRLEŞME OLSUN

www.habercuk.com internet sitesinin sahibi ve Kuzey Ekspres Gazetesi yazarı Elif Çavuş referandum öncesi önemli bir konuya dikkat çekti. 15 Temmuz’da hain FETÖ’nun darbe girişimini tüm Türkiye’ye yaptığını ve tüm vatandaşların da bu teröristlere karşı çıktığını belirten Çavuş, bunun siyaseten yeni bir ayrışma yaratacak şekilde kullanılmasını yanlış bulduğunu belirti. Halkın zaten yeterince ayrdıştırıldığını ve kamplaştığını ifade eden Çavuş, referandum ile birlikte yeniden ayrıştırıcı ifadelerin ortadan kalması gerektiğini söyledi.
Çavuş sosyal medyadan yaptığı çağrıda:
“Görenlere, görmeyenlere,
Duyanlara, duymayanlara;
15 Temmuz'da sokağa inenler sadece bir partinin mensubu değildi, sadece iktidara karşı bir saldırı yoktu çünkü...
Milletin meclisine saldırı yapıldı.
CHP'lisi de MHP'lisi de Saadet Partisi de, Demokrat Partisi de demokrasiye sahip çıktı, sokağa indi...
Devleti legal ya da illegal ele geçirmeye çalışanlara bu millet tepkisini koydu, bu uğurda 250 kişi de can verdi.
Bu hassasiyet üzerinden siyaset yapılarak oy devşirmeye gidilmesi bu milletin hassas duygularına ihanettir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!