Bugün

Gümüşhane'de şehit cenazesindeki provokasyonla ilgili açıklama

Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Harekatı bölgesinde çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın memleketi Gümüşhane’deki cenaze töreninde CHP’nin çelengine yapılan saldırı yapıldı. Saldırıyla ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Bedri Ağaç, “Şimdi kendi eksikliklerini gidermek için CHP’yi hedef göstermeye çalışıyorlar” dedi.

26 Aralık 2023 - 15:05

Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit Harekatı bölgesinde terör örgütleriyle yaşanan çatışmada şehit düşen askerler için Türkiye’nin dört bir tarafında cenaze töreni düzenlenirken, törenlerde provokasyon girişimleri yaşanıyor.

Elazığ, Antep ve Malatya’daki asker cenazelerinde CHP’nin gönderdiği çelenklere zarar verilirken aynı olay Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın Gümüşhane’nin Şiran ilçesindeki cenaze töreninde de yaşandı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in cenazeye gönderdiği çelenk cami avlusunda bir kişi tarafından kırılıp parçalandı.

CHP’Yİ HEDEF GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR

Parçalanan çelengi eline alarak açıklama yapan CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, “Bugün Şiran’da şehit cenazesindeyiz. CHP Gümüşhane il örgütü olarak Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın cenaze törenine katılmaya geldik. Çok ayıp, üzücü bir olayla karşılaştık. Genel Başkanımız Özgür Özel’in cenazeye gönderdiği çelengi, meczubun birisi vurup parçalamış. Utanmaz, arlanmazlar. Çelengin görüntüsü bu maalesef. Bu memleketin sahibi gibi kendini hissedenler var, bu memleket 86 milyonun memleketi. Herkes bu memlekette vatan evladı, kimse hain değil. Böyle provokasyonlarla insanları kutuplaştırarak hiçbir şey elde edemezsiniz. Bu çocuklarımızın, gençlerimizin şehit olmasının müsebbibi olanları Allah kahretsin, perişan eylesin ama onlara gereken ortamı, desteği, şartları oluşturamayanlara da lanet olsun. Şimdi kendi eksikliklerini gidermek için CHP’yi hedef göstermeye çalışıyorlar. Biz bu vatana bağlılığımızı göstereceğiz, asla da yılmayacağız” şeklinde konuştu.