Trabzonlu vekil adayını mahalleden kovdular

Trabzonlu vekil adayını mahalleden kovdular

Trabzonlu vekil adayını mahalleden kovdular

03 Haziran 2015 - 14:04

 Seyran’da esnaf ziyareti yapan AKP Ankara Milletvekili Adayı Hasan Albayrak ve AKP’liler “Mahallemizde hırsızlara, katillere yer yok” diyen Halkevleri üyeleri tarafından kovuldu.

AKP Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Albayrak, seçim çalışmaları kapsamında Seyran’daki Bağlar Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiği Halkevleri üyelerinin protestolarıyla karşılaştı.

AKP’li vekil adayının mahallelerine geldiğini öğrenen Halkevciler, ellerinde Berkin Elvan’ın ve Ethem Sarısülük’ün resimleriyle sokağa çıktı, mahalleliyi “Camlarınızı kapılarınızı sıkıca kapatın. Hırsızlar mahallemizde” diyerek çağrılar yaptı.

Albayrak’ın ve AKP’lilerin bulunduğu bölgeye giden Halkevciler, “Mahallemizde hırsızlara, katillere yer yok. Katlettiğiniz canların hesabını vermeden size huzur yok. Defolup gidin mahallemizden” diye haykırdı.

Albayrak’ın KYK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde yurttan atıldığını söyleyen bir üniversiteli de protestolarda yer aldı, Albayrak’tan yaptıklarını hesabını sordu.

Esnaf ziyaretinde AKP’lileri korumaya çalışan polisler protestoları engelleyemedi. Yoldan geçenler de alkışlarla eyleme destek verdi, polise tepki gösterdi.

Albayrak ve AKP’liler protestolara daha fazla dayanamayarak mahalleyi terk etmek zorunda kaldı. AKP’nin seçim aracına da “Hırsız katil AKP” yazılaması yapıldı.

Protesto sonrasında mahalle içerisinde bir yürüyüş gerçekleştiren Halkevleri üyeleri, AKP’lileri mahallelerinden kovduklarını anlattı, 7 Haziran seçimlerinde hırsızlara ve katillere oy vermeme çağrısı yaptı.

Bu arada İstanbul Kadıköy'de seçim çalışmaları yapan AKP'li Milletvekili Alev Dedegil ile kapısını çaldığı apartmanın sakinleri arasında gerginlik yaşandı!

AKP 1. Bölge Milletvekili Adayı Alev Dedegil  seçim çalışmaları çerçevesinde Kadıköy’de bir apartmanın kapısına geldi. Apartmandaki daireleri ziyaret etmek isteyen milletvekili Dedegil’i  apartman sakinleri binaya sokmak istemedi. Bu nedenle yaşanan anlaşmazlık sertleşen tartışmaya dönüştü.

Olaya polis dahil oldu. Olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Tartışma polis geldikten sonra da sürdü ama taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadıkları bildirdiler.   Alev Dedegil ve seçim çalışmasında ona eşlik eden partililer, planladıkları ziyaretleri yapmadan döndü(Ajanslar).

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu: Merkez bankasının dibi delindi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu:...
CHP'li vekil'den TMO'ya sert uyarı...
CHP'li vekil'den TMO'ya sert uyarı...