Trabzon Üniversitesi’nde güzel görüntüler

Trabzon Üniversitesi’nde güzel görüntüler

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Trabzon Üniversitesi Fatih Yerleşkesine dikilen 12 bin fidanın bakımını yaptı.

05 Haziran 2020 - 14:46

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında Trabzon'da 35 noktada dikilen 100 bin fidanın bakımı Orman Bölge Müdürlüğünce yapılıyor.
Bu kapsamda Trabzon Üniversitesi Fatih Yerleşkesi'nde oluşturulan alana dikilen fidanları kontrol eden Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu ile bir araya geldi. Aşıkkutlu ile bir süre sohbet eden Yılmaz, daha sonra sahada incelemelerde bulundu.
Yılmaz, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde çalışmalarında biraz yavaşlama olsa bile bölge müdürlüğü olarak 2020 yılında planladıkları faaliyetleri gerçekleştirdiklerini söyledi.
Özellikle bahar döneminde ağaçlandırma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Yılmaz, "Şu anda sonbahar ayında dikeceğimiz fidanlarımız için arazi bakımlarını yapıyoruz. Ormanlarımızdaki yol planlamalarımızı düzenliyoruz. Üretim ve damga faaliyetlerimiz devam ediyoruz. ORKÖY ve diğer faaliyetlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor." dedi.
Aşıkkutlu da kampanya kapsamında kampüste 12 bin fidanın toprakla buluşturulduğunu dile getirerek, "Daha yaşanılabilir bir kampüs olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Kampanya kapsamında üniversitede yapılan ağaçlandırma çalışmasının kendilerine büyük bir destek sağladığını anlatan Aşıkkutlu, "Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü kampüse dikilen 12 bin fidanımızın bakımlarını yaparak, bizler yardımcı oldular. Kampüsümüze renk kattılar. Kampanyanın sloganında olduğu gibi fidanlarımız büyüyerek, geleceğimize nefes olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizlispor - Trabzonspor maçı ne zaman? Saat kaçta? Hangi kanalda canlı yayınlanacak?.
Denizlispor - Trabzonspor maçı ne zaman? Saat kaçta? Hangi kanalda...
Ciğerinize kadar bu hortumu sokuyorlar
Ciğerinize kadar bu hortumu sokuyorlar