Trabzon Limanı’ndan Ro-Ro seferleri başlayacak

Trabzon Limanı'ndan Ro-Ro seferleri başlayacak

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora, Trabzon Limanından Ro-Ro seferlerinin başlayacağını duyurdu.

20 Nisan 2022 - 12:56

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora, Trabzon Limanından Ro-Ro seferlerinin başlayacağını duyurdu. Bölge ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak gelişme heyecan yaratırken Sarp Gümrük Kapısındaki yoğunluğun büyük bir kısmının Trabzon’a kayması bekleniyor.

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora, programları kapsamında Trabzon’un Ortahisar ilçesini ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla buluşarak talepleri dinleyen Milletvekili Cora, Trabzon için önemli bir müjde verdi.

Ortahisar İskenderpaşa Mahallesi Taşbaşı Mevkii ve Çömlekçi Mahallesi’nde esnaflarla sohbet eden Cora, “Çömlekçi Kavşağının yeniden açılmasını istiyoruz. Kavşağın kapanması bizleri ekonomik olarak zora soktu. Minibüsler yolcuları Çömlekçi’de indirmeyince artık eskisi gibi bir yoğunluk kalmadı.” şeklindeki taleplerini not alarak, “Çömlekçi Kentsel Dönüşümünün birinci etabının tamamlanması, Kanunî Bulvarının bitirilmesi ve Limanda yeni gelişmeler yaşanması ile kavşağın yeniden açılması gündeme gelebilir.” dedi. 

Cora, ayrıca Bölge ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak gelişmelere yakın zamanda imza atılacağını vurgulayarak şunları söyledi:

RUSYA İLE GÖRÜŞME HALİNDEYİZ

“Ticaret Bakanımız Mehmet Muş buradaydı. Yaptığımız görüşmelerde Trabzon Limanından Ro-Ro seferlerinin başlatılması konusunda mutabakat sağladıklarını ifade etti. İhracat sevkiyatlarının olumsuz yönde etkilenmemesi, tedarik zincirinin zarar görmemesi ve taşımacılık sektörünün etkin bir şekilde çalışabilmesi amacıyla alınan bu karar şehrimiz için oldukça önemlidir. Şu anda Rusya ile TIR’ların gemilerle taşınması konusunda görüşme halinde olduğumuzu belirttiler. Bu çok sevindirici bir haberdir. Mayıs ayı içerisinde imzalar atılacağı düşünülmektedir. Bu da kara yolundaki özellikle ihracatımızın artmasıyla birlikte Sarp Sınır Kapısında oluşan TIR yoğunluğunun bir kısmının Trabzon’a kaymasına ve bölge ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacaktır.” dedi.

BAKAN MUŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Milletvekili Salih Cora, Trabzon ziyaretinden dolayı Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a da teşekkür etti. 

Cora, “Kıymetli Bakanımızın Trabzon ziyareti bölgemizde, ilimizde, teşkilatlarımızda, iş dünyasında büyük bir heyecan yaratmıştır. Değerli Bakanımızın olaylara rasyonel bir yaklaşımı vardır. Her soruya verdiği açıklayıcı cevapları güven vermiştir. Özellikle muhalefet vekillerinin ve  iş insanlarımızın katıldığı toplantı adeta serbest kürsü programına döndü. Ama o hiç lafı eğip bükmeden bütün sorulara tatmin edici cevaplar verdi. Talepler konusunda gerekli aksiyonları almış, şehrimiz için önemli müjdeler vermiştir. Kendisine ilgisi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...