Trabzon’da Tatilciler, Uzungöl’e Akın Etti

Trabzon'da Tatilciler, Uzungöl'e Akın Etti

Trabzon'un Çaykara ilçesinde dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, bayram tatili nedeniyle ziyaretçi akınına uğradı.

17 Haziran 2018 - 10:36

Trabzon'un Çaykara ilçesinde dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, bayram tatili nedeniyle ziyaretçi akınına uğradı. Göl kıyısında yürüyüş yapan, macera parklarında eğlenen turistler selfie yaptı, doğanın keyfini çıkardı.10 kilometreyi bulan araç konvoylarının oluştuğu Uzungöl girişinde, yokuşta dur-kalk yapan çok sayıda araç arıza yaptı, yolda kaldı.

Yüksek dağ peyzajı ve yayla ekosistemiyle orman ekosisteminin birlikte yer aldığı 'tabiat harikası' bir yer olması özelliğiyle öne çıkan Uzungöl'de bayram tatili fırsat bilen yerli-yabancı turistler bölgeye akın etti. Çam ağaçları, yemyeşil bitki örtüsü ve gölüyle büyüleyen Uzungöl'ü en çok Körfez ülkelerinden turistleri ağırladı. Göl kıyısında yürüyüş yapan, macera parklarında eğlenen turistler selfie yaptı, doğanın keyfini çıkardı. Uzungöl'e araçlarıyla gitmek isteyenler uzun araç konvoyları oluştururken, bölgedeki otel ve konaklama tesisleri de yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. Ramazan bayramında Uzungöl'de yaşanan doluluk oranı otel, pansiyon ve restoran sahiplerini memnun etti.

'10 KİLOMETRE ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU'

Uzungöl'de yaşanan yoğunluk nedeniyle 10 kilometreyi bulan araç konvoyları oluştu. Dik yokuşta dur-kalk yapan araçlar, arızalandı, yolda kaldı.Yolda kalan araçlara çekicilerle müdahale edildi. Tatilciler, Uzungöl'de yaşanan park ve trafik sorununa çözüm bulunmamasına tepkilerini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gökyüzünün süper yatı! Fiyatı dudak uçuklattı
Gökyüzünün süper yatı! Fiyatı dudak uçuklattı
Sonunda bu da oldu! Simitçiler yarım satıyor
Sonunda bu da oldu! Simitçiler yarım satıyor