Trabzon’da Gülen Cemaati operasyonu

Trabzon’da Gülen Cemaati operasyonu

Karadeniz Gazetesi'nin bugünkü manşetinde inanılmaz iddialara yer verildi...

17 Mart 2016 - 10:39

Paralel yapı operasyonunun ikinci ayağını, Trabzonspor, üçüncü ayağını üniversiteler, dördüncü ayağını ise medyanın oluşturduğu Trabzon kamuoyunda konuşulmakta. Emniyet’in söz konusu kurumlarla ilişkisi olanları tespit ettiği öğrenildi.

1 GÖZALTILAR OLDU

Ülkemizi tehdit altına alan ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ne karşı başlatılan mücadelenin Trabzon ayağında da gözaltılar olduğu iddia edildi. Emniyete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Trabzon’da bir kısım işadamının gözaltına alınarak sorgulandığı, bir kısmının ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

2 İŞ DÜNYASI ŞAŞKIN

Emniyette gözaltında tutulan bazı işadamlarının sorgusu sürerken, 1 kişinin Isparta’da yapılan cemaat operasyonu ile ilişkisi olduğu nedeniyle gözaltına alınarak Ankara’ya gönderildiği öğrenildi. Cemaatin Trabzon ayağında göz altıların devam edeceği söyleniyor.

3 HEDEF TRABZONSPOR

Cemaatin paralel yapı çerçevesinde Trabzonspor’a el attığı da gelen bilgiler arasında yer almakta. Paralel yapı ile ilişkisi olan isimlerin Trabzonspor yönetiminde yer aldığı, dışarıdan destek gördüğü ve Başkan Muharrem Usta’nın listesini yaptığı iddiaları dile getirildi.

4 TARAFTAR ENDİŞELİ

Cemaati Trabzonspor’un içerisine sokmak isteyenlerin, ‘Başkan Muharrem Usta’yı Cumhurbaşkanı ile tanıştırarak onu yanılttığı” iddiaları taraftarlarca tartışılmakta. Vatandaşlar; kimin Cumhurbaşkanı’nın yanında, kimin cemaatin yanında olduğu konusunda endişelerinin olduğunu dile getirdiler.

5 ÜNİVERSİTELER

Cemaate karış yapılan operasyonların bir başka ayağını ise bölgemizdeki üniversitelerin oluşturduğu iddiası da kulaktan kulağa yayılmakta. Ülkemizin çeşitli üniversitelerinde yapılan operasyonların bölgemizdeki üniversitelerde de cemaate yakın isimlerin gözaltına alınması yönünde operasyonların süreceği iddia edildi.

6 BASIN AYAĞI

Fethullahçı Terör Örgütü’ne ‘himmet’ adı altında para toplayıp aklayarak, kaynak sağlayan Koza Holding’den kazanç elde edip, yurt yapan gazete patronunun da hedefte olduğu iddia edildi. Bu ismin Trabzonspor yönetimine, cemaate yakın isimleri koydurttuğu bir başka iddia olarak gündeme geldi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!