Trabzon’da esnafın başına esnaf gelecek

Trabzon'da esnafın başına esnaf gelecek

Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik, bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısıyla Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (TESOB) Başkan adaylığını açıkladı.

18 Nisan 2018 - 11:24

Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik, bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısıyla Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (TESOB) Başkan adaylığını açıkladı.

Çok sayıda oda başkanının katıldığı basın toplantısında konuşan İlik, özetle şu ifadeleri kullandı: Adaylığımızın Trabzon’umuza ve esnafımıza hayırlar olmasını diliyorum. Gönül isterdi ki adaylığımıza gerek olmasın mevcut başkanımızla birlikte hizmet için esnaflarımıza yaraşır ve yakışır bir yönetim olsun. Başarıların projelerin konuşulduğu esnafımızın refah düzeyinin arttırıldığı toplantılar düzenlendiği Trabzon ekonomisine ivme kazandırıldığını konuşabilseydik. Konuşabildiklerimiz projesizlikler, yapılamayan ve dedikodular oldu sadece” dedi.

 İlik, “Esnaf arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler, toplantılar neticesinde TESOB’da bir hareket dinamizm, şahlanma olması kanaatine vardık. 2 yılı aşkın süredir çalışmalarımız devam etmekte. Her konuda ince eleyip sık dokuduk. Hayata geçirmeyi düşündüğümüz projelerin üzerinde tekrar tekrar müzakere ettik, neler yapabilirizi düşündük ve düşündüklerimizi nasıl hayata geçiririzin uğraşı içinde olduk. TESOB Başkanlığı makamı bir kazanç makamı değildir. Hizmet makamıdır. Biz hizmete talibiz. Hizmet başkanlığına geldiğimizde bir dizi projemiz var.” dedi.

Projelerini de açıklayan İlik, ilk olarak otel projesinden bahsetti.

İlik, “Öncelikle esnafımızın misafirlerini ağırlayabileceği otel projemizden bahsetmek istiyorum. Otel’i yapıp hizmete açacağız esnafımız uygun koşullarda kendi yerinde misafirlerini ağırlayacak otelimizin balo salonunda düğün nişan gibi törenlerini yapabilecek toplantı salonlarında ise eğitim toplantı gibi aktivitelerde bulunacaklar.  Ekonomimize katkı da bulunacak otelimiz aynı zamanda istihdamda oluşturacaktır” diye konuştu.

Esnafın başarılı çocuklarına burs vereceklerinin de altını çizen İlik, KOSGEP ve ihracatçılar Birliği ile ortaklaşa hareket ederek esnafın yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılımlarının sağlanacağını belirtti.

 İlik, ayrıca yılınbelirli aylarında esnaf odalarıyla birlikte bir takvim planı yapıp sektörel fuarlar açarak esnafa kazanç sağlayacaklarını belirtti TESOB Kart Projesini de açıklayan İlik, “çıkarılacak kurumsal bir kart olacak birliğimize bağlı 30 bin kişilik esnafımız var bütün üyelerimiz bu karttan alacak ve birliğimizce yapılacak anlaşmalarla üye iş yerlerinden belirli oranda indirim benzinden ekmeğe kıyafetten ayakkabıya araç bakımından berbere kadar alışveriş imkanı olacak” dedi.

İlik sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bir söz vardır bilirsiniz. Ağaçtan düşenin halinden, ağaçtan düşen anlar. Siftahsız dükkan kapatan esnafımızın vergi veren esnafımızın ödenecek çeki olan esnafımızın zararına ürün satan esnafımızın derdinden sorunlarından esnaf olmayan bilemez. Hele de esnaf olmayan esnaflığın gereklerini yerine getirmeyen birinden 30bin kişilik esnaf birliğimiz başı olması da beklenemez. Esnafımızın derdiyle dertlenmeyen sevinçleri ile sevinmeyen bir başkanlık makamı düşünülemez”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sivrisineklerin insanları nasıl seçtiği ortaya çıktı
Sivrisineklerin insanları nasıl seçtiği ortaya çıktı
Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 ayda 196 bin 826 yolcu trafiği gerçekleşti
Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 ayda 196 bin 826 yolcu trafiği...