TGC başkan adaylığını açıkladı: GELİYORUM

TGC başkan adaylığını açıkladı: GELİYORUM

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanlık seçimleri için hazırlıklar şimdiden başladı. Adaylar çalışmalarını sürdürüyor. Tahir Orhan Başkanlığını işte bu açıklama ile resmi olarak açıkladı:

08 Ekim 2015 - 11:36 - Güncelleme: 08 Ekim 2015 - 11:44

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanlık seçimleri için hazırlıklar şimdiden başladı. Adaylar çalışmalarını sürdürüyor. Tahir Orhan Başkanlığını işte bu açıklama ile resmi olarak açıkladı: 

 

21 Mayıs 1986 tarihinden beri TRT Trabzon Müdürlüğünde görev yapmaktayım.

Çeşitli aralıklarla 15 yıla yakın Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, TSYD ve diğer meslek kuruluşlarında yöneticilik yaptım. Artık sıranın Gazeteciler Cemiyet Başkanlığına geldiğine inanmaktayım.

Cemiyetimiz Başkanlığına aday olmam için o kadar çok nedenim var ki, bunlardan sadece bir kaçını sizinle paylaşmak, geri kalanını da genel kurulda konuşmak niyetindeyim. Aralarında çok özel projelerim var, onları da icraata geçtikten sonra size duyurmak istiyorum.

“Ziyad Nemli Sanat Sokağı”nı belki de çoğunuz bilmiyorsunuz. Bilenlerse, ne amaçla kurulduğunu, şuanda ne işe yaradığını merak etmiştir. 2000-2002 arasındaki Osman Çavuşoğlu yönetiminde Asbaşkanlığım sırasında bu fikri bizzat ileri sürdüm. Yönetimde de kabul görünce, yerini de bizzat kendim belirlediğim Sanat Sokağı’nın inşası için zamanın Belediye Başkanı Asım Aykan’ı ziyaret ederek fikrimizi beyan ettik ve adı geçen sokak, şimdiki konumuna getirildi.

Oradaki asıl amacım, o sokakta, ressamların, karikatüristlerin eserlerini resmetmesi, kültür ve sanat adamalarının ve meslekteki aksakalların anılarını paylaştığı hoş sohbetlerin yapılması, imza günlerinin orada yapılmasıydı.

Sanat Sokağı yeniden canlandırarak, asıl amacına hizmet eder konuma getirilecek.

Yine sözünü ettiğim dönemde bizzat benim fikrimle başlattığımız “Ayın Gazetecisi” uygulaması bir yıl kadar devam ettikten sonra, aradan geçen 11 yıl boyunca uygulanmadı. Tekrar yönetime geldiğimiz 2013’te aynı uygulamayı yine bizzat başlattım. Bir süre devam ettirdiğimiz ve bazı genç meslektaşlarımızı ödüllendirdiğimiz uygulama, artık gerçekleştirilmiyor. Gerekçe ise, ayda bir çeyrek altını bulamamak…

O zaman; KİMSELERE SÖZ VERMEYİN!

“Ayın Gazetecisi” uygulamasını yeniden başlatmak ve genç meslektaşlarımızı ödüllendirerek teşvik etmek için GELİYORUM.

47 yıllık bir radyonun ve 40 yıla yaklaşan bir televizyonun temsilcisi olarak, TRT’nin, cemiyette, başta eğitim faaliyetleri olmak üzere daha aktif rol almasını sağlayacağız.

Cemiyetimiz salonlarını, meslektaşlarımıza bir eğitim yuvası yapmak için GELİYORUM.

“Geleneksel Perşembe Toplantıları”nı ve “Değerlere Saygı” günlerini yeniden başlatmak için GELİYORUM.

Cemiyetimizin gelir-gider dengesini sağlamak ve bu kurumu kalıcı bir gelire kavuşturmak için GELİYORUM.

Artık buralara sığmaz olduk; cemiyetimize yeni ve daha geniş bir alan bulmak gerek. Bu konuda çaba sarf etmek, masrafsız bir yeni yer bulmak için GELİYORUM.

Üyelerimizin sosyal haklarını geliştirmek ve yeni sosyal haklar sağlamaya yönelik çalışmalar yapmak için GELİYORUM.

Cemiyeti “tek adam” zihniyetiyle değil, yönetim kuruluyla ve hatta meslektaşlarımızın yol gösteren uyarılarıyla, yeniden Trabzon’un en etkin sivil toplum kuruluşu (STK) yapmak için GELİYORUM.

Üyelerimiz arasında birlik ve dayanışmayı tesis etmek, tatlı bir rekabet içinde ve fakat kimsenin hakkını çiğnemeyen bir anlayışla kardeşliğimizi pekiştirmek için GELİYORUM.

Bu yüzden diyorum ki,

“KİMSELERE SÖZ VERMEYİN”

Sizden biri, Trabzon Gazeteciler Cemiyetini yönetmeye ama sizinle birlikte yönetmeye talip oldu.

Hiç kimseye kırgınlık, kızgınlık, küsmek yok. Herkesin fikrine, desteğine ihtiyacımız var.

Şimdi birlik zamanı…

Sokakta boynu bükük yürümemek, birilerinin sözlü veya fiziki saldırılarına maruz kalmamak, dahası bu mesleği adam gibi yapmak, kalemini yerine göre bir silah gibi kullanmak ama haksızın sırtına kırbaç, haklının omzuna samur olmak için çaba sarf edecek yeni yönetim kurulu oluşturmada sizden desteklerinizi bekliyor, çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyor, selam ve saygılar sunuyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!