Taraftar Hacıosmanoğlu’na karşı imza topluyor

Taraftar Hacıosmanoğlu'na karşı imza topluyor

Trabzonspor taraftarı, Yıldırım Demirören'e imza toplayan Hacıosmanoğlu'na karşı imza kampanyası düzenledi.

25 Haziran 2015 - 09:42 - Güncelleme: 25 Haziran 2015 - 10:06

Trabzonspor'un içinde bulunduğu durum "Ne hallere kaldık" dedirtiyor.

Bir zamanlar Yıldırım Demirören'e karşı mücadele ettiğini her fırsatta ifade eden ve "Taraftarla birlikte gerekirse 1 milyon kişi TFF'ye yürürüz" diyen Hacıosmanoğlu'nun Yıldırım Demirören'e destek vermesi akıl tutulması olarak değerlendirilirken taraftar şimdi bu tavrından dolayı Hacıosmanoğlu'na karşı imza topluyor. 

İMZA KAMPANYA'SINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

"Trabzonspor Kamuoyuna..

Trabzonspor'un 2010-2011  sezonu şampiyonluk kupası, şike yaptığı UEFA, CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi kararları ile sabit olan bir kulüp tarafından alıkonulmakta ve Yıldırım Demirören başkanlığındaki Futbol Federasyonu da bu gaspa destek olmaktadır.

Mevcut federasyonun ve onun hukuk kurullarının, siyasi egemenlerin direktifi ile şikeyi örtbas ettiği, gerekli cezaları vermediği, Trabzonspor'un haklarını teslim etmediği açıkça bilinmektedir.

Temiz futbol, adalet ve hak edilen kupanın alınması sözü ile Trabzonspor seçimli genel kurulunda başkan seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bu gerçeklerden bihaber olması beklenemez.

Hal böyle iken, Trabzonspor'un, Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde, hakkımıza engel olan Yıldırım Demirören'e destek olması tüm haklarımıza ve değerlerimize ihanet etmektir.

Temiz futbol, sadece şike yapmamak değildir. Temiz futbol, şikeyi cezasız bırakanlara, şikeyi aklayanlara, şikecilere destek olanlara her zaman ve her yerde karşı durmak demektir.

Temiz futbol, etik ilkeleri ve sporun temiz felsefesini, kendisine ya da kurumuna önerilen her türlü maddi veya manevi çıkara karşın elinin tersi ile itme durumunun ilelebet sürdürülebilir olması demektir.

Trabzonspor'un mevcut başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, bu seçimlerde mevcut federasyon başkanı Yıldırım Demirören'e destek verdiği çok sayıda kaynak tarafından bildirilmiş ve kendisi tarafından açık şekilde inkâr edilmemiştir.

Gerek Trabzonspor seçim sürecinde gerekse 2 yılı aşkın başkanlığı süresince pragmatizmden ve algı operasyonlarından sıkça medet umarak güvenilirliğini asgari düzeye indiren İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bu süreçte net bir tavır alamaması son derece üzücü ve Trabzonspor kurumu adına örseleyicidir.

Trabzonspor'un, sebebi ve bahanesi ne olursa olsun, bu federasyon seçimlerinde Yıldırım Demirören'e destek vermesi kabul edilemezdir. Şikecilerle, şikecisevicilerle ve onların yandaşları ile aynı salona girenler o salondan temiz olarak çıkamazlar.

Eğer federasyon seçimi tek liste ile gerçekleşecekse, Trabzonspor'a düşen o genel kurulu boykot ederek hiç katılmamaktır.

Trabzonspor'un mevcut başkanından böyle bir desteği vermediğini ve asla vermeyeceğini genel kurul başlamadan önce hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak açıklık ve netlikle açıklamasını beklemek Trabzonspor'a gönül veren milyonlarca taraftarın haklı beklentisidir.

Elbette bunca söylentiden sonra "destek verilmeyeceği" açıklamasında bulunmak İbrahim Hacıosmanoğlu'nun "Temiz Futbol" söylemine hâlâ sıkıca sarıldığına inanmamızı sağlamayacak, son geceye kadar sürmüş olması muhtemel bazı pazarlıkları ortadan kaldırmayacaktır; ancak Trabzonspor'un tarihine resmi belgeli olarak kara bir leke sürülmesinin önüne geçecektir.

Bu nedenle "Hemen net açıklama, hemen haysiyet" diyor, İbrahim Hacıosmanoğlu'nu kameraların ve mikrofonların tanıklığı önüne davet ediyoruz.

Saygılarımızla..."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KTÜ'den koronavirüs tedavisi için 4 ilaç
KTÜ'den koronavirüs tedavisi için 4 ilaç
"Akıllı maske" kullanıcılarına rahat nefes aldıracak