Özdemir Hafızoğlu’na birincilik ödülü

Özdemir Hafızoğlu'na birincilik ödülü

Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi, Bestekar Özdemir Hafızoğlu ;Üsküdar Musiki Cemiyeti’nin düzenlediği 100.Yıl Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasının birincisi oldu

18 Kasım 2018 - 03:19 - Güncelleme: 18 Kasım 2018 - 11:09

Üsküdar Musiki Cemiyeti ,Kuruluşunun 100. Yılında merhum Emin Ongan adına düzenlediği Türk Müziği Beste yarışmasının ,2018 yılı birincisini  dün akşam saatlerinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde  belirledi.

 Yarışmanın  objektifliğini korumak açısından ;eserlerin   kimlere ait olduğu jüri ve seyirciye açıklanmadan seslendirilerek ,değerlendirildi.

Trabzon’un sevilen kanun sanatçısı ,bestekar Özdemir Hafızoğlu  Yokluğun Cehennem adlı     Kürdilihicazkar makamındaki eseriyle birinci oldu.Güftesi Hüseyin Balkancı’ya ait olan Kürdilihicazkar eser musiki cemiyeti solistlerinde Sezen Cin Özdemir tarafından icra edildi.  

Sosyal medya hesabından ,  birincilik haberini sevenleriyle  paylaşan Bestekar Hafızoğlu Türk Sanat Müziği repertuarına kazandırdığı eserleriyle  adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Hafızoğlu birincilik ödülünü Bestekar Amir Ateş’in elinden aldı.

 Habercuk ekibi olarak Şef- Bestekar Özdemir Hafızoğlu’nu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Veysel POLAT
  6 ay önce
  Özdemir beyi Türk Müziğine yaptığı katkılardan dolayı tebrik ediyorum. Sanatın ve sanatçının hakkı ödenmez diye bir sözümüz var. Özdemir beye Allah dan sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum. Mutlu geçmesini dilediğim ömründe Türk Müziğine de yeni mutluluklar katacak fırsatlar bulabilmesini temenni ediyorum. İyi kalbin pozitif yansımaları daim olsun.
 • Özdemir Hafızoğlu
  6 ay önce
  Ben de sizlere duyarlı duruşunuzdan ötürü teşekkür ediyorum. Sağ duyulu ve çevresiyle iç içe olan Habercuk ekibini şahsınızda kutluyorum sevgili Elvan Hanım...
 • Özdemir Hafızoğlu
  6 ay önce
  Ben de sizlere duyarlı duruşunuzdan ötürü teşekkür ediyorum. Sağ duyulu ve çevresiyle iç içe olan Habercük ekibini şahsınızda kutluyorum sevgili Elvan Hanım...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu: Ramazan'da büyüklerinizi ziyaret edin
İmamoğlu: Ramazan'da büyüklerinizi ziyaret edin
CHP'ye ait seçim araçlarının lastiklerini kesen kişi gözaltına alındı
CHP'ye ait seçim araçlarının lastiklerini kesen kişi gözaltına...