“Özdemir Hafızoğlu Eserleri” Erzincan’da…

“Özdemir Hafızoğlu Eserleri” Erzincan’da…

Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği, Öğretim Görevlisi Özdemir Hafızoğlu ve ekibi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nin daveti üzerine TSM konseri için Erzincan'a gitti.

09 Aralık 2019 - 13:04

Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği, Öğretim Görevlisi Özdemir Hafızoğlu ve ekibi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nin daveti üzerine TSM konseri için Erzincan'a gitti.

Trabzon Üniversitesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitelerinin ortaklaşa düzenlediği konser  “Özdemir HAFIZOĞLU Şarkıları ve Saz Eserleri” adıyla 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında gerçekleşti ve konserde 5 sözlü eser ile 6 saz eseri seslendirildi.

15 saz ve 3 solistten oluşan ekip, takriben bir saat süren konserde izleyicilerden büyük övgü aldı. Konser bitiminde Belediye Başkanı Bekir Aksun, Özdemir Hafızoğlu’na çiçek takdim ederken konserden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Öğr. Gör. Köksal Ayşan’a çiçek takdim eden Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent,  konserde çalınan ”Cansuyum”  adlı saz esere atıfta bulunarak “Bu eserle sadece çiçekler canlanmadı, bizim de ruhumuz canlandı. Eserlerin hepsi birbirinden farklı ve çok özel bestelenmiş ve de bu gece aynı güzellikte icra edildi.  Eserleri yapan ve icra eden ekibe teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini ifade etti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mücahit Kağan, Öğr. Gör. Aytaç Köktürk’e , Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ise öğretmen Behçet Özcan’a çiçek takdim etti.

         Eserlerinin öğrencileri ve arkadaşları tarafından icra edilmesinden duyduğu gurur gözlerinden okunan bestekar Öğr.Gör. Özdemir Hafızoğlu, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin Türk Müziğine karşı fazlaca duyarlı olmasından ve konserde Belediye Başkanı, Rektör, birçok dekan, İl Milli Eğitim Müdürü ve daha birçok daire amirlerinin aynı anda konser salonunda olmasından duyduğu memnuniyeti konser bitiminde dile getirdi. Üniversite bilim insanlarının konsere gösterdiği ilgiden de çok memnun olan Hafızoğlu,  “sanat ile bilim mutlak yan yan olmalıdır. Fikri ve vicdanı hür nesil yetiştirmenin tek yolu budur…” diyerek, sürekli vermek istediği mesajı Erzincan’da bir kez daha yineledi.

Kendilerini Erzincan’a davet eden Rektörlük sanat danışmanı  Öğr.Gör. Udi İlhan Akdeniz’e özel teşekkürlerini bildiren Hafızoğlu, Erzincan ekibini de Trabzon’da görmek istediklerini ifade ederek, Türk Kültürüne hizmet yarışında “ortak konser verme” arzusunu dile getirdi.

         Ayrıca Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde görev yapan hemşerilerimiz Prof.Dr. Mithat Kerim Aslan ve Dr. Öğr. Üyesi İsmail Topal izleyiciler arasında Trabzon ekibini büyük bir zevkle izlediklerini dile getirdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon, Rize ve Ordu'da koronavirüste son durum
Trabzon, Rize ve Ordu'da koronavirüste son durum
"Mülteciler şimdi ne yapıyordur?" diye sordunuz mu?