Ölümüne Direniş..

Ölümüne Direniş..

Rize’de dilencilik yapan ve sokakta yaşayan Suriye uyruklu şahıslar Rize İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Rize Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilik yapanların Mardin’e gönderilmek istenirken ölümüne bir direnişle karşılaştılar.

24 Haziran 2015 - 17:52

Rize’de Suriyeli dilencilere yönelik operasyonlar devam ediyor. Rize’de dilencilik yapan ve sokakta yaşayan Suriye uyruklu şahıslar Rize İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Emniyet ve Rize Belediye Zabıta ekiplerinin işbirliğiyle Mardin Derik Geçici Kabul ve Barınma Merkezine sevk edildiler. Suriyeli dilenciler otobüslere binmemek için büyük çaba sarfederken bazıları ise emniyet ve zabıta güçlerine karşı geldi, bazıları da kendini yerden yere atarak baygınlık numarası yaptı.

Rize Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Merkez  Sahil Dolgu Alanı (Liman içleri),  sahil yolu üzeri, viyadük ve köprü altlarında çadır kurup konuşlanan Suriye uyruklu şahısları ikinci kez topladı.
Merkez’de sahil boyu güzergahında, farklı noktalarda konuşlanan  Suriye uyruklu şahıslara yapılan operasyon; Rize Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekipleri ve Zabıta Müdürü Sinan Çap tarafından da takip edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu, Trabzon'da kayınvalidesini son yolculuğuna uğurladı
İmamoğlu, Trabzon'da kayınvalidesini son yolculuğuna uğurladı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Trabzon'a geldi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Trabzon'a geldi