’Kupa finaline çıkamamak içimde ukde kaldı!’

'Kupa finaline çıkamamak içimde ukde kaldı!'

17 Kasım 2022 - 15:53

Trabzonspor formasıyla 300’ün üzerinde maça çıkan, kaptanlık yapan, ardından teknik adamlık yaparak iz bırakan, beyefendi kişiliği ile herkesin gönlünde taht kuran bir isim. Başarılı spor adamı Hüseyin Çimşir, TSYD Trabzon Şubesi dergisine geçmişten yarına birçok konuda önemli açıklamalar yaptı:

Trabzonspor kapısından girdiğimde 12 yaşındaydım. Çok da şanslıyım. Yalnız Trabzonspor tarihine değil, Türk futboluna damgalarını vuran teknik direktörler ve futbolcuların öğrencisi oldum.  Altyapıdaki ilk antrenörüm Dozer Cemil’di… Beni A takımda oynatan ilk isim Allah rahmet eylesin Özkan Sümer oldu. O dönemki yardımcı antrenörleri Ali Kemal Denizci ve rahmetli Kadir Özcan hocalarımızdı. Sonraki teknik direktörüm Ahmet Suat Özyazıcı’ydı. Ayrıca, Şenol Güneş'le Turgay Semercioğlu’yla çalıştım. A takıma ilk çıktığımda, sahada Ünal Karaman, Hami Mandıralı, Tolunay Kafkas gibi çok önemli futbolcular vardı. Bu yüzden kendimi çok şanslı bir insan olarak değerlendiriyorum. Trabzonspor tarihini yazan kahramanlara çalışmak, aynı hedefe yürümek büyük bir şans ve ayrıcalık... Bu takımda kaptanlık yapmak çok büyük bir gurur.

40 yaşındayken Trabzonspor'da teknik direktörlük görevine gelmek hayatımın en mutlu günlerinden biriydi. Tabii ki benim hedefim Ünal hoca ile şampiyonluğa ulaşmaktı. Ama süreç beni ve kulübü o noktaya getirdi... Planlı bir olay değildi. Erken miydi değil miydi, kime göre neye göre, tartışılır.. "Olması gereken oldu’ diyelim. Prolisansımı almıştım. Görev geldiğinde de ‘Hazır değilim’ diyemezdim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon’da MHP İl Başkanı Bekri Sıtkı Tarım görevi bırakıyor
Trabzon’da MHP İl Başkanı Bekri Sıtkı Tarım görevi...
Fındıklı Belediyesi’nin yaptığı tuvalete yıkım kararı
Fındıklı Belediyesi’nin yaptığı tuvalete yıkım kararı