Gazetecilerin ödül töreninde olay!

Gazetecilerin ödül töreninde olay!

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin ödül töreninde skandal bir olay yaşandı.

05 Mayıs 2016 - 19:14 - Güncelleme: 05 Mayıs 2016 - 22:30

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, 2015 ödül töreninde skandal bir olay meydana geldi.Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği 2015 Başarılı Gazeteciler Yarışması'nda ödül almaya hak kazanan gazetecilere bugün Trabzon Ortahisar Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi. Bu yıl ilk kez Gazeteciler Cemiyeti, Gazetecilik bölümündeki öğrencilere de ödül verdi. Ödül almaya hak kazanan Karadeniz Teknik Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Berivan Bila, ödülünü almak için sahneye çıktı ve burada bir konuşma yapmak istediğini söyleyerek mikrofonun başına geçti. Ülkede yaşanan terör olaylarına dikkat çekecek bir konuşma yapan Bila konuşması esnasında Trabzon'da yayın yapan Günebakış Gazetesi'nin ismini kullanarak bir süre önce KTÜ Öğrenci Kolektifi ile Günebakış Gazetesi arasında yaşanan gerginliği hatırlattı. Bu esnada Bila salonda bulunan ve ödül alan Günebakış muhabirleri tarafından yuhalandı. Salonda bir anda gerilim yaşanınca konuşma yapılan mikrofonun sesi kesildi. Konuşmasına yüksek sesle devam etmek isteyen Bila’ya salondan alkış da geldi tepki geldi.

Törenin ardından toplu fotoğraf çekiminde de kriz yaşandı ve Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi fotoğraf karesine girmedi. 

Sahnede fikirlerini dile getiremeyen Bila, ödül töreni sonrasında mikrofonlarımıza açıklama yaptı.

 “Günebakış gazetesi sürekli insanları hedef gösteriyor” ifadeleriyle konuşmasına başlayan Dila, “Muhalif gördüğü her insanı akademisyeninden tutunda nitelikli eğitim öğrencilere kadar, şehrin yapısını suiistimal ederek hedef gösteriyor. Bende bunu dile getirip aldığım ödülü basın emekçilerine, tutuklu gazetecilere, hocalarıma saygı duyduğumu söylemek istedim ne kadar duyuldu bilmiyorum” dedi.

Genç gazeteciye salon çıkışında bazı gazeteciler destek verirken bazı gazeteciler provakatörlükle suçladı. 

Genç gazeteci adayı Dila'nın ve arkadaşlarının salon çıkışında söz konusu gazetenin muhabirleri tarafından tartaklandığı iddia edildi. Öğrencilerin konu ile ilgili karakola giderek şikayette bulunacakları öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda KTÜ öğrenci Kolektifi, Ensar Vakfı'nda yaşanan cinsel istismar skandalı ile ilgili KTÜ'de eylem yapmış ve sonrasında söz konusu gazetenin manşetinde "Provakatör Bunlar" başlığı ile suçlanılmıştı. Karşılıklı olarak uzun süre açıklamalar kamuoyuna yapılırken, bu konu üzerine Günebakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Dihkan, istifa ettirilerek gazeteden ayrılmıştı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!