FETÖ’cüler kumarhane işinde

FETÖ'cüler kumarhane işinde

Bir dönem FETÖ lideri Fetullah Gülen'in yakın çevresinde bulunan örgütün iş adamı imamlarından Mustafa S. ile sağ kolu Recep K.'nin, Rusya'ya bağlı Tataristan'ın başkenti Kazan'da yasa dışı kumarhane işlettikleri ortaya çıktı. Rus güvenlik güçleri ve Tatar polisinin operasyonuyla suçüstü yapılıp cezaevine konulan ikili, kefaletle serbest bırakıldı.

22 Kasım 2017 - 12:01

Yıllarca dini söylemleri kullanarak insanları sömüren FETÖ'nün mensupları, gayrimeşru yollarla servetlerine servet katmış. Örgüt militanlarının, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da yasa dışı kumarhane işine girdikleri ortaya çıktı. Bir dönem örgüt lideri Fetullah Gülen'le yüz yüze görüşebilen isimlerden biri olan FETÖ'nün iş adamı imamlarından Mustafa S. ile sağ kolu Recep K.'nin, yerleştikleri Kazan'da beraber kumarhane işlettikleri belirlendi. Kazan'da Rus mafyasından habersiz yeraltı kumarhaneleri açılmıyor. Bu nedenle ikilinin Rus mafyasıyla işbirliği yaptığı üzerinde duruluyor. 

17-11/22/1824b0ca-1dab-4e24-952f-20940abb9c8c.jpg
                                                   Mustafa S.
 

Edinilen bilgilere göre, Rus mafyası korumasında kumardan yüksek meblağlı paralar kazanan FETÖ üyelerinin oyununu, Rus güvenlik güçleri ve Tatar polisi bozdu. 2 Ekim 2015'te yemek salonu adı altında faaliyet gösteren mekana düzenlenen polis baskınında Recep K., kumar oynamaya gelen müşterilerle birlikte suçüstü yakalandı. Daha sonra işin içinde olduğu tespit edilen Mustafa S. de yakalanarak gözaltına alındı. Yasa dışı kumar oynattıkları gerekçesiyle bir süre cezaevinde tutulanMustafa S. ve Recep K., kefalet karşılığında serbest bırakıldı. İşadamlarının FETÖ'cü olduğu ortaya çıktı.

17-11/22/737545a3-22ce-4179-a4a0-8b586597d4ef-copy.jpg

                                                                            Recep K.

RUS KANALINDA HABER OLDU

FETÖ mensuplarının işlettiği kumarhaneye yapılan baskın görüntüleri Rus kanallarında yayınlandı. Polis tarafından yere yatırılan şüphelilerin, kayıt defterleri ve oyun araç ve gereçlerinin görüntülerine yer verildi. Kumar kayıt defterinde Türkçe kaleme alınmış bazı notlar dikkat çekti. 

Rusya, kontrolündeki diğer bölgelerde olduğu gibi Tataristan'da da FETÖ'ye müsamaha göstermiyor. Tatar Türk Lisesi'nin de aralarında bulunduğu Gökkuşağı Okulları'na bağlı 7 okul, FETÖ'ye ait olduğu gerekçesiyle yetkililer tarafından kapatıldı. Halen Tataristan'da aktif olan FETÖ'cüler, Türk vatandaşlığının yanı sıra Rus vatandaşlığı hakkını da ellerinde tutuyor. FETÖ'cü iş adamları, Tataristan'da restoran, kafe, fırın, unlu mamul imalathanesi gibi gıda sektörünün yanı sıra farklı sektörlerde faaliyetlerine devam ediyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon Tanıtım Günleri’nde İmperial Hastanesi’nin standına yoğun ilgi
Trabzon Tanıtım Günleri’nde İmperial Hastanesi’nin standına...
Cerave Markası
Cerave Markası