Dropshipping Türkiye Nedir?

Dropshipping Türkiye Nedir?

29 Temmuz 2021 - 10:31

 

üretim gerçekleştirmeden ya da stok bulundurmaya gerek duyulmadan satış yapılan bir online alışveriş modeli olarak tanımlanan dropshipping Türkiye ile satıcı herhangi bir stok, depo veya var ise beden yönetimi ile ilgilenmez. Bu kişiler, yalnızca reklamların verilmesi ile ürün satışını sağlar ve gelen siparişleri tedarikçiye yönlendirilmesi ile ilgilenir. Bir başka deyişle dropshipping sistemi, online alışveriş piyasasının aracılığı olarak işlev yapar.

Dropshipping Türkiye Nedir?

Satıcı bir başka deyişle dropshipper almış olduğu siparişi direkt şekilde tedarikçiye iletir ve bunun için de tedarikçi de ürünü doğrudan olarak kısa zaman içinde müşteriye kargolanmasını sağlar. Ürün gönderimi gibi süreçler ile dropshipping Türkiye ile kişilerin uğraşmasına gerek kalmaz. Ayrıca kişiler,  ürünlerle ilgili stoklama ve fatura kesme gibi işlemlerle de ilgilenmezler. Bu işlemlerin tamamı tedarikçi tarafından gerçekleştirilir. Bu anlamda kişiler yalnızca bir vitrin tasarımı ile ürünlerin sergilenmesinde ve yapılan satıştan düşen payı elde ederler.

Dropshipping Türkiye Adımları

Ürün seçimi ve pazar araştırılması, tedarikçi bulunması,  e-ticaret sitesi kurulması ve ürünlerin kategorilerine göre liste şeklinde düzenlenmesi, ürün bedeli ve siparişi tedarikçiye aktarma süreci, tedarikçinin ürünlerinin alıcıya göndermesi gibi süreçler dropshipping Türkiye ile tamamlanır. Detaylı bilgi için  https://www.shipentegra.com/blog/dropshipping-turkiye/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KTÜ, 150 öğrenciyi AKP'nin mitingine mi götürdü?
KTÜ, 150 öğrenciyi AKP'nin mitingine mi götürdü?
İmamoğlu, Erdoğan'a: Yeşil ceket giymekle 'yeşil alancı' olunmaz
İmamoğlu, Erdoğan'a: Yeşil ceket giymekle 'yeşil alancı'...