Deva Partisi İl Başkanı Çiçek: Bu israfa son verin

Deva Partisi İl Başkanı Çiçek: Bu israfa son verin

Deva Partisi Trabzon il başkanı Kubilay Çiçek şehrin sorunları hakkında açıklamalarda bulundu.

29 Haziran 2022 - 16:45

Deva Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek haftalık değerlendirme açıkmalası yaparken şunlara değindi;

"Geçtiğimiz hafta içerisinde, yayalaştırılması tamamlanan Maraş caddesi görkemli bir şekilde açılış yapılarak hizmete alındı. Yayalaştırma projesini desteklediğimizi daha önce açıklamıştık. Fakat 2022 bütçesini 3 ayda bitiren büyükşehir belediyesinin, bir kurdele 2 makas ile açılış yapması beklenirken, bu israf dolu açılış ekonomik olarak zor zamanlar geçiren vatandaşlarımız tarafından hoş karşılanmamıştır. Bu israfa bir son verilmelidir. 

Diğer bir yandan 1.1 milyar liraya ihalesi yapılan ve malum 5 firmadan biri tarafından inşaatına başlanan Trabzon şehir hastanesi inşaatı, durma noktasına geldi. İhalenin, teminat bedeli yakılmadan tasviye edilmesi için imalatın yüzde 15’inden azının yapılmış olması gerektiği için, inşaat firmasına bedel ödetmeden tasviyenin yolları aranıyor. Buradan, sürecin takipçisi olacağımızı ve sonunda, inşaat firmasının çıkarları, kamu çıkarlarının önüne geçerse vakti geldiğinde bunun hesabını soracağımızı siz değerli vatandaşlarımıza bildirmek isterim. 

Şehrimizi ve bölgemizi ilgilendiren bir diğer gelişme, 20 Haziran’da çay kanunu teklifinin meclise sunulmasıydı. 15 maddeden oluşan çay kanunu teklifinin, özellikle 1. 3. Ve 5. Maddeleri çay üreticilerimiz tarafından ciddi anlamda tepki toplamıştır. Bu kanun teklifi ile, çay müstahsillerinin kaderi, sayıları 6-7’yi geçmeyen firmaların tekeline bırakılmaktadır. Bu teklifi, meclise kimin sunduğu ortadadır. Konunun sorumlularını, acilen bu hatadan vazgeçmeye, çay üreticilerinin de fikirlerini dikkate alarak konuyu yeniden değerlendirmeye davet ediyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçaabat’ta Offroad Yarışları Başladı
Akçaabat’ta Offroad Yarışları Başladı
Trabzon Akçaabat oto servisinde kedi kurtarma seferberliği
Trabzon Akçaabat oto servisinde kedi kurtarma seferberliği