CHP’li Vekil Kaya’dan 23 Nisan Mesajı:

CHP'li Vekil Kaya'dan 23 Nisan Mesajı:

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı

22 Nisan 2021 - 18:54 - Güncelleme: 22 Nisan 2021 - 18:57

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kaya, “Çatısı altında olmaktan onur duyduğum, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını ve yüce Meclisimizin ilk mebuslarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Yarın kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü sokağa çıkma yasağına dâhil edildi. Normal şartlarda hafta sonu gerçekleşen sokağa çıkma yasaklarına 23 Nisan Cuma günü de dâhil edilerek, 22 Nisan Perşembe saat 19:00’dan itibaren tam kapanma gerçekleşeceği açıklandı. Tüm Türkiye’nin milli bayramı evlerinde geçireceği kesinleşirken CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 23 Nisan'ın anlam ve önemine ilişkin şunları söyledi: “Pandemi nedeniyle geçen yıl evlerimizdeydik, bu yıl da evlerimizde olacağız. Geçen yıl vatandaşlarımız evlerinde, balkonlarında bayramımızı coşkuyla kutlamışlardı, bu yıl da aynı coşkuyu görmeyi umut ediyor, aydınlık yarınlarımızın güvencesi tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyorum.”

ÜLKEMİZİN İLK MİLLİ, DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Türkiye’nin ilk milli, dünyanın ise tek çocuk bayramıdır. Bu gururu bize yaşatan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve düşün arkadaşlarını saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum. Milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, bu beraberliğimiz bir bayramla taçlandırılmıştır. Bu özel ve anlamlı günü ülkesinin ve milletinin geleceği olan çocuklara armağan eden Ulu Önderimiz Atatürk, dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı dünya ile paylaşan ilk ve tek liderdir. Neredeyse bir yılı aşkındır devam eden pandemi sürecinde birçok kayıplar verdik, birçok vatandaşımızı da kaybettik. Bu zor zamanlarda umuda, gelecek güzel günlere daha çok ihtiyaç duyuyor ve hayal ediyoruz. Gelecek güzel günlerimizin mimarı aklı ve vicdanı hür çocuklarımız olacaktır. Biz onlara güveniyoruz, onları aydınlık geleceğimizin parıltılı ışıkları olarak görüyoruz.”

YÜCE MECLİS’İMİZİN 101. YILI KUTLU OLSUN

“23 Nisan aynı zamanda da Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Milletimizin iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir parçası olmaktan, milletim adına yaptığım her türlü yasama faaliyeti ve işten, onur ve gurur duyuyorum. Bütün zor koşullara ve büyük imkansızlara rağmen bağımsızlık karakterine sahip Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran, hakimiyeti de milletine veren kahramanlarımızın kurduğu, görev yaptığı Meclis’imizde aynı ruh ve kararlılıkla görevimizi yapmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir” sözlerini anımsatarak, sağlıklı, huzurlu, barış dolu günler diliyor, tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyor, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 101. Yılını kutluyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Koç, Fenerbahçe yenilince MHK'ya yüklendi
Ali Koç, Fenerbahçe yenilince MHK'ya yüklendi
Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Ahmet Ağaoğlu'dan açıklamalar!
Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Ahmet Ağaoğlu'dan...