CHP İzmir’de Bayrağı Yine Kaptırmadı

CHP İzmir'de Bayrağı Yine Kaptırmadı

CHP'nin İzmir Büyükşehir Başkan adayı Mustafa Tunç Soyer kesin olmayan sonuçlara göre açık ara farkla belediye başkanlığını ilan etti.

02 Nisan 2019 - 09:47 - Güncelleme: 02 Nisan 2019 - 10:05

31 Mart 2019 yerel seçimlerini kesin olmayan sonuçlara göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP'nin adayı Mustafa Tunç Soyer kazandı.

Soyer; "Bu başarı İzmir'in başarısı. Bana oy vermeyenlerin de belediye başkanı olacağım" diye konuştu. Soyer, CHP İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği bir basın toplantısında, büyükşehirler arasında CHP’ye en çok oy veren kent olduğunu belirterek, "Bugünden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi bir 'belediye ana' olacak. Bütün evlatlarını aynı şefkatle kucaklayacak." ifadelerini kullandı. İzmir’in her türlü adaletsizliğe ve haksızlığa "hayır" dediğini çıkan seçim sonuçlarıyla gurur duyduklarını ifade eden Soyer, "Bugünden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi bir ‘belediye ana’ olacak. Bütün evlatlarını aynı şefkatle kucaklayacak. Hiçbirini bir diğerinden ayırmayacak, hiçbirine üvey evlat muamelesi yapmayacak. İzmir, Türkiye’de siyasetin dilinin değişmesi gerektiğini gösterdi. Başka bir dilin mümkün olduğunu gösterdi. Sevginin, saygının, şefkatin mümkün olduğunu gösterdi. Yarından itibaren İzmir’de yoksullukla, işsizlikle mücadeleye başlayacağız. İzmir'in refahını artırmak için ve refahı daha adil paylaştırmak için canla, başla, aşkla çalışacağız." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yusuf Yazıcı 17 milyon Euro karşılığında Lille'de!
Yusuf Yazıcı 17 milyon Euro karşılığında Lille'de!
Türk gemisine korsanlar saldırdı: 10 denizci rehin
Türk gemisine korsanlar saldırdı: 10 denizci rehin