CHP heyeti Trabzon’da: "Kurallar garibanlar için mi?"

CHP heyeti Trabzon’da: "Kurallar garibanlar için mi?"

CHP Milletvekilleri Trabzon yaylalarında evleri yıkılan yurttaşları ziyaret etti.

22 Ocak 2020 - 14:38

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan’dan oluşan CHP heyeti Trabzon’daki yaylalarda evleri yıkılan yurttaşları ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un kamuoyunu yanılttığını ifade eden CHP’li Gökhan Zeybek, “Bakan diyor ki ‘Biz Uzungöl ’ün siluetini kurtarmak için bir takım düzenlemeler yapıyoruz’. Tabii ki Uzungöl’ün silüetini ve doğasını koruyalım bunda hemfikiriz. Ancak burada bazı soru işaretleri var. Bakan Kurum cevap versin, 'Uzungöl ile ilgisi olmayan, Uzungöl’e 10 kilometre mesafedeki vatandaşın kendi tapulu arsasına yaptığı tek katlı, ahşap, taş evleri neden yıkıyorsunuz? Yoksa kurallarınız garibanlar için mi geçerli? Aynı konumda bir başkasının evini yıkamıyorken gücünüz garibanlara mı yetiyor?” sordu.

SOKAĞA ATILDILAR

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geliyor, “Biz Uzungöl ’ün siluetini koruyacağız” diyerek bu kış kıyamet günü vatandaşı hayvanları ile birlikte sokağa atıyor” diye konuşan CHP’li Zeybek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaş uzun zamandır açık ve net olarak diyor ki, ‘Benim tapulu arazim. Benim kendi evim var burada. Çocuğum oldu. Çocuğumu evlendirdim. Ona da bir ev yapacağım. 10 dönüm yerim var. 10 dönümün ne kadarına ev yapabilirim? Devlet bana bir imar planı yapsın, yol göstersin. Ben de buna göre yapayım' demiş ancak 57 senedir herhangi bir cevap ya da bir girişim görmeyince vatandaş da kendine çözüm üretmiş.

AK Parti’nin bir belediyesinin başkanı vatandaşa ‘Siz evinizi yapın. Hiç kimse gelip bu evlerinizi yıkamaz. Yıkarsa ben evin önüne yatacağım.’ diyor. O zaman ‘Evinizin önüne yatarım. Evinizi yıktırmam’ diyenler şimdi vatandaşın telefonlarına bakmıyor. Vatandaşın bu kış kıyamet günü evi yıkılırken bu sözleri sarfeden belediye başkanı sıcak evinde oturuyor. Sorunları yerinde inceledik. Bir rapor oluşturacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu ülkenin vatandaşlarının sorunlarını çözmek istiyorsa; çarpık düzenin işlemeyen, paslanmış bir dişlisi olmaktan ivedilikle vazgeçmesi gerekiyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Ak Partili kadınlar fahişe ise onların fahişeliğine göz yuman...”
“Ak Partili kadınlar fahişe ise onların fahişeliğine göz...
Karadeniz'de heyelan! Ayder Yaylası yolu ulaşıma kapandı
Karadeniz'de heyelan! Ayder Yaylası yolu ulaşıma kapandı