Ali Öztürk hep mi kaybeder?

Ali Öztürk hep mi kaybeder?

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Ali Öztürk’ün hem AK Parti’yi hem diğer partileri, TTSO’ye, Belediyeyi, Trabzonspor’u dizayn etme heveslerini herkes bilir.

09 Nisan 2015 - 15:52 - Güncelleme: 09 Nisan 2015 - 15:59

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Ali Öztürk’ün hem AK Parti’yi hem diğer partileri, TTSO’ye, Belediyeyi, Trabzonspor’u dizayn etme heveslerini herkes bilir.

Öztürk bu konularda kendini hak sahibi görür ve kimseye de pey vermez. Öztürk’ün bugüne kadar bu dizayn etme çabalarından büyük bir çoğunluğunda umduğunu bulamadı veya onun tarafında olduğu için kaybettirdiği aday çok fazla oldu.

Bizim hatırladığımız nadir kazandığı seçimlerden biri Şoförler Odası seçimiydi. O seçimde Turan Altıntaş’ı desteklemiş ve kazanmıştı. Bir ay filan geçmeden Turan Altıntaş ile birbirlerini tehdit edecek  kadar ayrıldılar o başka. Bundan başka Ali Öztürk’ün kazandığı seçim aklımıza gelmiyor.

Son seçimlerde Ali Öztürk, AK Parti’yi dizayn etme çabasını aşikar yapmaya çalıştı.

İl Başkanı Adnan Günnar’a açıktan cemaatçi imaları yaptı, Muhammet Balta’ya şans vermedi, Nihat Tosun’a hiç mi hiç sıcak bakmadı.

Onun için tek Şeref Malkoç vardı. Malkoç’u bir numaraya koydurup ondan sonraki listeyi ona göre şekillendirme hesabı yaptı. Öztürk’ün desteklediği adaylar olan Şeref Malkoç, Mazhar Yıldırımhan, Mehmet Atalay, Davut Çakır, Abdülkadir Uraloğlu gibi isimler listeye giremedi.

Seçim sürecinde Şeref Malkoç’u seven birçok partilinin “En büyük handikapı damadı değil, Ali Öztürk” dediğini duyduk. Şeref Malkoç bizce de bu sıralamada ilk sırada veya ikinci sırada olmalıydı. Siyasi hayatı boyunca hep şanssızlıklar yaşayan Malkoç’un önüne şimdi de damadı çıktı. Malkoç gibi ilkeli, temiz dürüst siyasetçiler hayatları hep böyle şanssızlıklarla geçiyor maalesef. Hırsızlar, arsızlar ise hep zirvelerde.

Ama bizce mesele damattan ziyade Davutoğlu’nun Numan Kurtulmuş’u ve Süleyman Soylu’yu pasifize etme çabasıydı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!