Zorlu’dan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne memur statüsü...

Zorlu'dan Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne memur statüsü çağrısı

Trabzon’da büyükşehir ve ilçe belediyelerinde “sözleşmeli memur kadrosuna” geçirilen personellerin durumu merakla bekliyor. Ortahisar Belediyesi mecliste alınan kararla 276 kişiyi sözleşmeli memur statüsüne kavuştururken büyükşehirde ise 10 gün olmasına rağmen hala bir adım atılmadığı kaydedildi. CHP'li meclis üyesi Cüneyt Zorlu, "Bir iyilik yapıldı, tam yapılsın" ifadelerini kullandı.

21 Eylül 2022 - 16:11

Ortahisar Belediyesi, 276 kişiyi “Sözleşmeli memur kadrosuna” geçişini yaparken 10 gün olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi bu konuda her hangi bir adım atmadığı belirtildi.
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Ortahisar Belediye Meclisi CHP’li üyesi Cüneyt Zorlu, büyükşehirin çıkacak yasayı bekleyerek sözleşmeli memur kadrosuna geçenleri riske atttığını ileri sürdü.
Zorlu, “Büyükşehir çıkacak yasayı bekleyerek, sözleşmeli memur kadrosuna geçenleri riske atıyor.
Ortahisar Belediyesi 276 kişiyi, Ortahisar Meclisinde aldığı kararla 15 Eylül Sözleşmeli Memur Statüsüne geçirdi ve aynı uygulamaları ilçe belediyeleri de uygulamaya başladı. Geçen hafta Büyükşehir’de alınan meclis kararıyla 410 kişi Büyükşehir’de, 183 kişi de TİSKİ’de sözleşmeli memur yapılmasına karar verildi.
Aradan 10 Gün geçmesine rağmen her hangi bir adım atılmadı.
1 Ekim de TBMM’de açılmadan önce Büyükşehir’de sözleşmeli memur atamalarının bir önce yapılmasını bekliyoruz.
Murat Zorluoğlu ve Ali Tekataş’ın gerekeni kısa zaman içinde yapacaklarına inanıyorum. Çıkacak yasa 1 Ekim’den önce sözleşmeli memur olanlar diye çıkabilir. Geç kalınmamalı. Bir iyilik yapıldı, tam yapılsın” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...