Yusuf Namoğlu: Trabzonspor maçı son damla oldu

Yusuf Namoğlu: Trabzonspor maçı son damla oldu

İstifa ettiğini açıklayan eski MHK Başkanı Yusuf Namoğlu canlı yayında istifa gerekçelerini açıkladı. Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşanan olayların 'son damla' olduğunu söyleyen Namloğlu, 'Tutup da monitöre bakıp yanlış karar verme olayı kaldırabileceğimiz bir şey değildi' dedi.

13 Şubat 2019 - 13:59

MHK Eski Başkanı Yusuf Namoğlu, canlı yayında istifa kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. VAR'a gidip pozisyonları yanlış yorumlayan hakemleri eleştiren Namoğlu, Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşananların 'son damla' olduğunu söyledi.

Namoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar

 

  • İstifa dilekçemi yazdım. Bu hafta oynanacak maçların hakemlerini atadık. Bu nedenle bugün görevde olmamız gerekliydi yasal olarak. Görevimizi yaptık, yarın sabah itibarıyla görevimiz tamamlanacak. 
  • Hep adaleti, doğruyu ön plana aldım. İnsan olarak hata yaptık ama neticede bilinçli hiçbir takıma öncelik tanımadık. Adaletli görev vermeye çalıştık. Hep dürüst davrandık. Hata yapmadık mı? Yaptık.
  • Adalet gelecek diye düşündük ama bazı hakem arkadaşlar ekrana gelmelerine rağmen yanlış kararlar verdiler. Bunları tabii ki dinlendirmeye aldık. Soruyoruz, 'Öyle yorumladım' diyor. Yanlışta ısrar edilmiş.
  • Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek için, TFF ile ilişkili olan yayın organlarında 'Hakemlerin düdükleri asılacak, hakemlik kariyeri bitecek' yazıları var. Bir pozisyon için hakemin kariyeri bitmez, dünyada böyle bir şey yok.
  • Daha önce, isim vermeyeyim, birçok hakem arkadaşımız hata yaptığı için hakemliği bitirildi. Deniz Ateş Bitnel örneğin. Aynı şey olmasın diye açıklama yaptık. Bu açıklama alındı, kulübün açıklaması haline getirildi.
  • VAR hakemiyle olan konuşmaların yayınlanmaması konuda bir protokol var. Konuşmalar kamuoyuna mal edilemez diyor. IFAB nasıl oyun kurallarını uygulatıyorsa, bunu da aynı şekilde uygulatıyor.

    Yanlış kararlar veriyor hakem arkadaşlarımız. Görüyor, izliyor yanlış karar veriyor. Yorumları o şekilde oluyor ama x, y, z takıma karşı bir şeyleri yok. Atama yapan arkadaşlar da objektif şekilde çalışıyor.
  • Erzurum-Rize maçında benim Rizeli olmamla ilgili şeyler söylediler. Maçın hakemi önce ne verdi? Golü verdi. Sonra VAR'a gitti, kararı değiştirip golü iptal etti. Art niyetli olan insan, hemen orada faulü çalardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
400 bin iş yeri kapandı, 2 milyondan fazla insan işsiz kaldı
400 bin iş yeri kapandı, 2 milyondan fazla insan işsiz kaldı
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'bağış' resti!
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'bağış' resti!