Yeni Dönemde Son Teknoloji Uydu Alıcılar

Yeni Dönemde Son Teknoloji Uydu Alıcılar

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber yaşamımızda bir takım yeni ürünler girmeye başladı.

22 Mart 2017 - 22:25

Bunlar öyle ürünler ki, çok değil bir otuz yıl önce söylense güler geçer, hadi canım sende diyebilirdik ama öyle değil, günümüz insanı artık tek tuşla tüm işlerini yerinden kalkmadan halledebiliyor, dünyanın tüm yerlerini yine yerinden kalkmadan izleyebiliyor.

İşte ister bu topraklarda, ister dünyanın başka yerinde olan biten her şeyi izlememizi sağlayan cihazlara verilen isim en basit haliyle uydu alıcı adı verilen elektronik cihazlar.

Uydu Alıcısı Çeşitleri

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber uydu alıcılarından da teknolojik ilerlemelerden nasibini alıyor ve farklı tarzlarda uydu alıcılar karşımıza çıkıyor. Dünden bugüne geldiğimiz noktada karşımıza çıkan son sistem uydu alıcıları temelde şu şekildedir:

SD Uydu Alıcısı: Uzun ismi ile vermek gerekirse İngilizce bir kelime olup Standart Definition, standart olarak yayınları almayı sağlayan uydu alıcılara verilen en genel isimdir.

HD uydu alıcısı modelleri bir kısaltma olup İngilizce olarak uzun ismi High Definition sözcüğünden gelir ki, bu sözcük Türk diline çevrildiğinde yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi olan uydu alıcılara verilen isimdir.

Full HD uydu alıcısı sistemi ise tam, son sistem özelliklerin olduğu uydulara verilen isimdir. Üzerinde mültimedya özelliği olan, izleme kaydetme özelliği olan bir üründür.

Uydu Alıcısı Alırken Bilinmesi Gereken Noktalar

Eğer uydu alıcısı almayı düşünüyor iseniz o zaman şu hususlara dikkat etmenizde fayda var:

·       Mutlaka garanti belgesi olmalı

·       CE işareti bulunmalı

·       Bilinen markaların ürünleri seçilmeli

·       Servis ve yedek parça ağı geniş olmalı

·       Yüksek çözünürlükte olmalı

·       Multimedya özelliği bulunmalı

·       Bağlantı desteği kapsamlı olmalı

Full HD Uydu Alıcı Nereden Alınır

Eğer bugünlerde yukarıda verilen tüm bu bilgilerden sonra böylesi bir ürün almayı düşünüyor iseniz mutlaka Uydu Market firmasının http://www.uydumarket.net/HD-Uydu-Alicilari,LA_1588-2.html sayfasına girmeniz yeterli. Sitede birbirinden farklı markaların birbirinden farklı ve özel ürünlerini görebileceksiniz. Siteden ürün almayı isteyenler hangi ürün olursa olsun, siteye üye olarak kendilerine en uygun ödeme seçeneği ile alabilirler. Sitede güvenli alışveriş yapabilir ve dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor'dan 7 nokta atışı transfer!.
Trabzonspor'dan 7 nokta atışı transfer!.
Berat Albayrak’ı sosyal medyadan destekleyenlere tepki
Berat Albayrak’ı sosyal medyadan destekleyenlere tepki