Herkese Adalet !
YASEMİN BAŞ

YASEMİN BAŞ

Herkese Adalet !

09 Ocak 2017 - 19:59

Zamanın gerisinde kalmanın mı yoksa zamana tarih yazmanın mı peşinde bu insanlık bilmiyorum?

Nasıl cümleler kurup nasıl bir bütünlük sağlayacağımı da açıkçası kestiremiyorum.Beni bilirsiniz ne siyasetten anlarım ne siyaset yapandan. Lakin her yıl çan eğrisinden geçiyorum siyaset dersinden. Hafiften bir korkuyorum da acaba bu cümleler dertli başıma dert ekler mi diye ama boğuluyorum!

Son dönemde yaşadıklarımız ve elbette ki yaşadıklarım; unutamıyorum.

Ülkem, aklımda başka sıfatlara bürünüyor.

Tükenme, eksilme, kaygı ve öfke duygularıyla boğuşurken buluyorum kendimi,kendini tekrarlamak çok sinir bozucu inanın,en çok da yetmiyor hiç bir şey duygusu, üstelik elinizde umutlar erimeye başlıyorsa ağırdan.

Nerden başlayayım?

Evet işte şuradan;

Mesleğim,hayal ettiklerim,iş diyerek geldiğim Ankara;üç patlama,bir kalkışma gördüm.

Kocatepe'den eksik olmayan cenaze törenleri yolumun üzeri. Ekonomik kriz ve hay Allah ne şans var bende kaygısı. İki yıl olmadı daha...

Olgunlarda kitap bakmaya, az nefes alayım belki fotoğraf çekerim diye sokaklarda dolaşmaya da mecalim kalmadı.

Korkuyorum!

Başka korkularım da var elbet;mesela üniversite bitiyor ama tek şansım yurt dışında bir ülke ve kolay gidebileceğim bir okul...(ki oralarda okuyana sahip çıkıyorlar fazlasıyla...)

Sonra "Bir daha KPSS'ye gireyim" dedim 98-99 yıllarında yapılan sınavdan da iyi not almıştım ama ne hikmetse o da olmamıştı.

Neyse bin bir çileyle bu son sınava girdim. Puanımı aldım bize ayrılan kadrolar hizmetli, aşçı ve şoför... Bakıyım bir dedim sertifikalarım yokmuş. Bilmiyorum belki infaz memuru olurum.

Ahali dalga geçiyorsunuz farkındayım da diğer kadrolara ne oldu kuzum?

Günahtır, yazıktır.

Durun şimdi bitmedi OHAL dediniz, "Alımlar KPSS olana kadar yapılmaz" dediniz.

Öncesinde kimseyi almadınız öyle mi?

KPSS oldu; Lise 151, Önlisans 752, lisans 1147 kişi alınacak. Rakamlar bu!Toplayın bunları sonra boş kalan kadrolardan çıkarın. Kalan rakam sizi tatmin ediyorsa sustum ben. Sizin işler hayırlı olsun.

Edebiyata, spora, doğaya diğer hiç bir şeye de bakmıyorum. Baktım ama bakmamış gibi yapıyorum.

Konuşmuş, beyan etmemiş gibi, inanmış gibi...

Hemen kazan kaynatmayın derdim bi'şeye, birilerine saldırmak değil!

Çünkü artık öğrendim ki bu memlekette mühür kimdeyse Süleyman o oluyormuş.

Birileri geliyor, onu sorguluyor, "benim dediğim" diyor öbürü geliyor diğerini sorguluyor "hayır benim dediğim" diyor sen de o yavan aklınla adalet, saygı ve samimiyet bekliyorsun. Meğer kazığı en yakınındaki hazırda bekletiyor.

Bu kadar ziyan, bu kadar keder nasıl saklanırsa öyle saklıyorum içimde. Yazmaksa benim kalbimi soğutma ve hayattan kaçma şeklim olurdu hep ama bugün değil!

Bilinsin ki; "Kim kimin hakkını yiyorsa; hangi dinden, hangi inançtan, hangi partiden, hangi millettense Allah'ından bulsun, iki cihanda da gülmesin" demek için yazdım bugün hepsi bu...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar