İlk aşk yaram
Turhan Eyüboğlu

Turhan Eyüboğlu

İlk aşk yaram

10 Ekim 2017 - 11:13

Seni gördüğüm gün perşembe, cumadan önceki gün. Benim için ise haftanın ilk günü, seni gördüğüm gün. Önümdesin, öyle duruyorsun sessiz bir şekilde, uzansam tutacağım yerdesin. Uzanmayı bırak, ne mümkün dokunmak o zamanlar.

Uzun uzun bakıyorum sana, bir an arkanı dönüyorsun. Elimde kalem şakağıma dayamışım bir silah gibi. Dalmışım hayale; ancak o dönüşün beni tedirgin ediyor. Şaşırıyorum, düşündüklerimi duymuş gibi geliyorsun bana. Halbuki elini tutmuş düşünüyorum seni, Meydan’a giderken. O tedirginliğimden, ucunu yeni açtığım kalem, kaşımın sol kenarına batıyor. İşte, ilk aşk yaramı orda almıştım senden!

Okul dağılıyor, idmanım var, idmana gidiyorum. Ancak metabolizmamda bir değişiklik oldu. İştahım kaçtı, gözlerim dalıyor. Bir bağırtıya kendime geliyorum ‘Ne yapıyorsun, dikkat etsene!’ diye. Ancak dikkat edilecek zaman geride kaldı; çünkü golü yemiştik. O akşam uyuyamadım. Bir an önce sabah olmasını istiyordum.

Sabah okula biraz daha erken geldim, senin geldiğin saati biliyordum. Bir taksiniz vardı, Renault.Plakasının sonu 333 idi. Abin getiriyordu sabah sizi okula. O sabah beklemiştim seni, okulun girişinde bulunan kulübede. Geldiğinde "Günaydın!" diye seslendim sana, sen de bana "Günaydın!" dedin. İşte ilk konuşmamız böyle başlamıştı seninle.

Okulun bahçe girişiyle, okulun girişi arasında, elli metrelik bir yol vardı. Bu yolu ‘günaydın’ lafının dışında hiç konuşmadan geçtik. Ancak o yolu yan yana bitirmiştik. Bu, benim için çok önemliydi. O zaman bir kızla yan yana gezdin mi, hele de konuşmadan gezdin mi, aşık olmuş sayılırdın. İşte ben ilk defa orda aşık oldum sana. Uzun bir süre diyemedim. Diyecek cesaretim ve diyecek sözlerim yoktu. Şimdi insanlar stadyumlarda aşklarını haykırıyorlar herkes duysun diye. Biz ise kimse duymasın, bize ait olsun diye çaba sarf ederdik. Hangisi doğru, inan bilmiyorum.

Biz aşkımızı yavaş yavaş ilan ederdik. İlk yanında oturduğumuz arkadaşa, daha sonra çok samimi olduğuna. Aşkının bilinmesi bu yolla yavaş yavaş büyürdü çevrende. Belki de ondandır eski aşkların uzun sürmesi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar