#Tarkan #KralÇıplak #HavaSıcak
Göksel Aksel

Göksel Aksel

#Tarkan #KralÇıplak #HavaSıcak

07 Temmuz 2017 - 13:37

Çocukluğumuzun, gençliğimizin starı Tarkan. Onun da mürüvvetini gördü Türk halkı. Tabii Türk halkı Tarkan ile alakalı daha çok şeyler de görmüştü. Mesela seneler evvel Yunan adalarında avuç içi kadar mayosu ile dünya yakışıklısı biriyle ‘pek samimi’ fotoğrafları çıkmıştı. Daha birinci ağızdan duyulan, konuşulan şeyler de hep vardı ama bu fotoğraflar biraz gerçekleri anlatır gibiydi. Kimsenin özel hayatıyla ilgilenmiyorum fakat Tarkan’ı evlendirme projesi abesle iştigal olmamış mı?

Gelgelelim Tarkan yeni bir albüm yaptı. Geçenlerde de lansman konseri vardı. Kimsenin fark etmediği şey şuydu ki, ‘Kral Çıplak’tı. Tarkan’ın sesi ve yorumu tartışılmaz olsa da, Kuzu Kuzu albümünden bu yana adam akıllı bir projeye imza attığını ya da kendini yenilediğini görmedik. Dünyaca ünlü starlar bile her sene yeni imaj, yeni kompozisyonlar, yeni kareografiler hazırlıyorlar. Mega Star etiketi kazanmış Tarkan ise 16 senedir (2001 yılındaki Karma albümünden beri) aynı dansı yapıyor. Ah benim Kral’ın Çıplak olduğunu göremeyecek dalkavukluktaki buldumcuk, gördümcük halkım da alkışlar tabii. Gitmiş Tarkan’ın konserine para vermiş, bir de o 16 senelik, anlamını yitirmiş dansını sosyal medyada boy boy paylaşmışlar. Arkadaşlarım üzgünüm ama Tarkan efsanesi 2001’lerde kaldı. Üstüne üstük bir de evlendi. Allah bir yastıkta kocatsın, ne diyelim. Söyleyecek çok söz var da, kurbağa demiş ki neler söylerim ama ağzım su dolu konuşamıyorum… Bu magazin evliliklerinin hatırı sayılır bir çoğunluğu aslında projedir arkadaşlar, kanmayınız.

Biz milletçe çıplak kralları göremeyiz pek, azıcık cahil olabilir miyiz acaba? Eleştiri kaldıramayız, çok biliriz. Birilerinin yaptığı doğrudur, birilerinin beğendiği şey güzeldir mutlaka, kendimiz yorumlamaya üşeniriz (yeriniriz), sürü psikolojisini çok severiz. Mesela Tarkan’ın şarkısını sosyal medya fenomeni biri beğendi ya, biz de beğenip paylaşırız. Uçurumdan atlayan keçinin ardından sırayla atlayan diğer keçiler gibi.

Mesela birisi çıkıp ‘Havalar da çok sıcak, aman esmiyor hava’ diye feveran edince hepimiz bunu onaylarız. Oysa yıllardır yaşadığımız ülkenin mevsim geçişlerini, mevsim normallerini bilmeyiz. Küresel ısınmayı, yerkürede yaşanan sera etkisini bilmeden, aman esmiyor deriz. Ocak Ayı’nda yağan kara, Temmuz Ayı’nda olan sıcağa şaşırırız. Evet, havalar sıcak ve bu çok normal. Evet, esmiyor ve bu da çok normal. Yapılan araştırmalara göre böyle giderse 2060 yılında yağmur ormanlarının tamamen yok olacağını biliyor muydunuz? İşte o zaman hiç esmez.

Haydi bakalım, şimdi popüler magazinin bize öğrettiği oyunları oynamaya, Çıplak Kralların kıyafetlerine hayranlık duyup, mesleksiz starların (bkz Şeyma Subaşı) hayatlarını örnek almaya devam edelim. Ah bir de daracık ve kısacık İtalyan takım elbiseleri ile ortalıkta dolaşan, göğüs kaslarını, göğüs kılları ile harmanlayıp gözümüze sokan, elinde tespih ve araba anahtarını aynı anda sallayan erkeklerimiz var ki, popüler magazinin direkt olarak zehirlemiş olduğu bir kitledir bunlar. Bir sonraki yazımızda da bu konuya parmak basarız.

#GökselAksel #Sevgiler #Selamlar 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar