#SexFelaketi #Doğadakiİroni
Göksel Aksel

Göksel Aksel

#SexFelaketi #Doğadakiİroni

30 Temmuz 2017 - 13:03

Ah İstanbul, İstanbul ki senelerce imparatorların hayali oldu. İstanbul ki ne devletler kuruldu, ne devletler yıkıldı. İstanbul ki asırlara, aşklara, aşıklara, hanedanlara, yükselişlere ve yıkılışlara tanık oldu. İstanbul ki binlerce sene ayakta kaldı da, geldi bir sele, bir doluya teslim oldu!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaşanan sel, ardından Ege depremi ve hemen ardından Marmara Bölgesi’nde hakim olan dolu yağışının tek sorumlularına sesleniyorum buradan! Siz, durmadan sex yapan insanlar! Kendinizden utanmalısınız! Sürekli sex yapıyor ve doğal afetleri ülkemize çekiyorsunuz!

Yaşanan depremin fay hattıyla ilgisi olabilir mi? Yok canım daha neler! Sel felaketinde altyapı eksikliği, çarpık kentleşme ve ormansızlaşmanın etkisi olabilir mi? Hadi canım sen de! Doğayı katlettikçe, hızla ormansızlaştıkça ve hızla elektronikleştikçe ısınan havanın, mevsim düzenine uyamamasının dolu yağışı ile ilgisi olabilir mi? Ben de iyice saçmaladım, nasıl da komplo teorisi üretiyorum! Zaten doğal afetlere her türlü hazırlıklı, sonuna kadar doğa ile uyumlu yapılaşmayı ilke edinmiş, son model altyapı sistemleri olan bir ülkeyiz. Doğa olaylarının bizi kötü etkilemesinin tek nedeni sex!

Arkadaşlar çözüm çok basit. Birileri gerçekten sex yapmaktan vazgeçse, üremese, çoğalmasa ciddi problemler ortadan kalkacak dünya üzerinde. Buradaki ince de anlayana gitsin...

Bir de doğal afetlere yenik düşmemize serzenişlerde bulunan sözüm ona pek bir aydın gençlerimiz var. Ah onların paylaşımlarına nasıl güldüm, bir yandan da nasıl üzüldüm anlatamam! Plajlarda yanında kitap taşıyıp, birkaç sayfaya fosforlu kalemle çizik atıp, bunun fotoğrafını sosyal medyada ‘ben kitap okuyorum’ diye paylaşan Çin Malı aydın gençlerimiz var son yıllarda türeyen. Sonra o kitabın üzerine güneş yağını koyup kapağına süzdürten, eve gidince de bir kenara atan gençlerdir bunlar. Zaten hayatında bir  daha önümüzdeki yaz mevsiminde plajda göstermelik kitap satın alacak gençler! Sırf ‘don-sütyen’ markasının ‘top model’i ile sevgili oldu (yersen) diye yazarın çok prestijli ve aydın olduğuna inanan gençler! Hayatında Atatürk’ü sadece bir kişi sanıp, Atatürk’ün aslında bir ideoloji olduğunu anlama kapasitesi olmayan gençler...

İşte o gençler, felaketlerden sonra yazmışlar sosyal medyalarına, ‘tabii doğayı katledip heryeri betonlaştırdınız, tabii felaket olur’ diye haykırmışlar! A benim elleri kolları kınalı yavrum, sen bir Türk genci olarak bu ormansızlaştırma, bu betonlaşma faaliyetleri sırasında neredeydin? Dur ben söyleyeyim; plajda dekor kitapla, solaryum yanıklarınla takipçi peşindeydin. Ha bir de senin o serzeniş dolu paylaşımları yazarken oturup keyif çattığın, sabah akşam ‘ay evim über lüks’ diye video attığın ‘Rezidence’ evin var ya, işte o evler yüzünden betonlaşma var. Şimdi sana soruyorum ey Türk gençliği, BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU! İşte bu doğadaki ironidir... Trajikomik bir ironidir!

Kendi çapında birkaç bin kitap okumuş, hala da okumaya devam eden bir insan olarak, hayatım boyunca sex ve doğal afet arasında bilimsel ilişki kurmuş bir kaynağa rastlamadım. Fakat doğa olaylarının sonuçlarını önceden tahmin eden, hazırlıklı olmaya yarayan, doğa dostu projeleri savunan pek çok kaynak okudum.

Hatta sex ile ülke huzuru arasında illa bir orantı, bir ilişki kurulacaksa, sexin oldukça dini standartlara uygun yaşandığı İslam ülkelerinin birbirine füze fırlatması, İran’ın Mekke’ye, Yemen’in Kabe’ye füze atışı yapmaları incelenebilir. Yine bir İslam ülkesi olan Yemen’de kolera salgınından binlerce kişinin hayatını kaybetmesi de bilimsel bazda incelenebilir. Sanırım soruların cevabı sex standartlarında değil, bilimde ve eğitim standartlarında gizli.

Değerli okurlar, sizden ricam, şayet sabredip yazımı sonuna dek okuduydanız lütfen çocuklarınızı okumaya sevkedin. Araştırmaya, düşünmeye ve sorgulamaya yöneltin. Çocuklarınızı sosyal medyanın kötü tohumlarından, magazinin zehirli sarmaşıklarından uzak tutun. Ancak o zaman doğal afetlerden en az hasarla kurtulabiliriz...

#SevgiVeSaygılarımla

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar