Testosteron ve Östrojen
Ensar Bayburt

Ensar Bayburt

Testosteron ve Östrojen

26 Mayıs 2014 - 11:00

Sırlar önemlidir, dostluklar da öyle. Bu yüzden bu iki şeyi kime emanet ettiğinizi iyi planlamanız lazım. Neden mi?  Kayıpları büyük olur, sonrasını toparlamak zaman ve psikolojik destek almanıza neden olabilir ve toparlayamamak gibi bir durumun olması ise daha olası. Biraz daha açmam gerekirse ki yazıklarımı okuyunca böyle yapmam gerekebilir. Sonuçta kaçımız karmaşık cümlelerin içinden kolayca çıkabiliyoruz? Çok azımız iyi ki ben onlardan değilim. Anlatmak istediğim şey dostluklar ve sırlar iki cins tarafından farklı şekillerde algılanıyor ve yorumlanıyor. Bu durumu iki cinsi farklı maddelerde ele alarak anlatayım.

 

Erkekler: erkeklerin dostlukları daha açıktır yani sır saklama hususunda kadınlar kadar ketum değiliz. Eğer karşımızdaki insana güveniyorsak sırlarımızı, dertlerimizi, neşemizi konuya en çok yakışan ağız dolusu küfürlerle anlatır olayın içinden çıkarız. Bunun yanında dostluklarda bir şeyler ters gittiğinde ise kavga kaçınılmaz olur. Tahmin edersiniz ki kadınlar gibi saç yolma gibi basit eylemlerle de sonuçlanmaz, olaya yakışır şekilde sonuçlandırırız. Mesela: iki erkek arasında kavgaya mahal verecek bir olay cereyan ettiyse olay söyle gelişir. Öncelikle

 

-sen kimsin?

-asıl sen kimsin?

-sen kimsin lan?

 

Gibi birbirini tanıma odaklı olduğunu düşündüğünüz konuşma geçer ve kimsenin kim olduğunu açıklamaması üzerine ilk atak gerçekleşir. İlk yumruğu kim salladıysa 1-0 öne geçmiş demektir. Zaten iki ve üçüncü gelmeden kavga ayrılır kişiler olay mahallinden uzaklaştırılır. Bir zaman sonra bir mekanda denk gelen iki testosteron ya bulundukları ortamdan birinin çıkması üzerine sonsuza kadar yollarını ayırır, yada aynı masada paylaştıkları 15 dakikanın ardından birbirlerine bakıp gülüp olayı unutacaklardır. İşte mutlu son. Ayrıca kahramanlarımızın arasındaki kavga gruplarındaki diğer arkadaşlarını asla etkilemez!

 

Kadınlar: kadınlar dostluk kurmak konusunda her ne kadar erkeklere göre daha politik davransalar da sonuçları bir çok zamanda bir kan davasıyla sonuçlanır. Kadınların dostluklarında yaptıkları en büyük hatalardan birisi elbette pijamalarını paylaşmalarıdır. Bence hiç hijyenik değil sonuçta periyodik anti hijyenik durumları var. Neyse konumuza geri dönelim. Kadınlarda işler ters gittiyse hemen oldukları yerde kavgaya tutuşmaz birbirlerine pis bir gülüş atarak senaryolar kurmaya başlarlar ve erkeklerin aksine diğer arkadaşlarının beyinlerine bir virüs gibi girip onları kendilerine bir koruma olarak tutarlar. Ürünler hak edilen şekilde paylaşıldıktan sonra, en etkin silahları dedikoduyu kullanıp karşı tarafa resmen savaş açarlar. Kimin virüsü daha güçlüyse karşı tarafı daha etkin ve hızlı hasta eder ve sonuç virüsler kaybeden kahramanımızın vücudunda tümöre sebep olur ve koca bir dostluk sizlere ömür.  Bunun yanı sıra saç yolmak tırmalamak gibi eylemlerde bulunmaları ise nadiren görülür ve görüldüğü yerde zevkle seyredilir. Tercihinizi politik olandan yana kullanmanız beni daha çok heyecanlandırıyor söylemeden edemedim.

 

Sonuç olarak bunlara sebep olan en önemli şey başlıktan da anlayacağınız gibi hormonlar. Hormonlarınızı kontrol altına alıp düşünce gücünüzü kullanabilirseniz dostluklarınız daha uzun sürebilir. Yok aksini savunuyorsanız bana daha çok konu çıkar buda işime gelir. 

Son Yazılar