Kıyafetler de ağlar
Ensar Bayburt

Ensar Bayburt

Kıyafetler de ağlar

22 Ekim 2014 - 14:46

Her şey üzerimize bir şeyler giymeye başladığımız o dönemlerde başladı belki de.  O zamanlarda ki moda neydi? Hangi hayvan derisinden vazgeçip kumaş üretmeye başladı insanoğlu? Bu hangi cinsin fikriydi? Kadınlarını daha göz alıcı, daha çarpıcı görmek isteyen erkeklerin mi ? Yoksa hemcinsleri arasında kıyasıya savaşı ilk günden beri bitmeyen kadınların mı? Ne fark eder ki? Sonuçta başımıza moda ve stil belasını açmadılar mı? Açtılar. Kimse beni moda ilgilendirmez demesin o halde neden gardırobunuzda ki iki yıl önce aldığınız gömleği giymiyorsunuz?  ben söyleyeyim çünkü artık o yaka ve kesim moda değil ve üzerinizde gördüğünüzde sizi mutlu etmiyor. Buda ne;  demek moda hepimizin hayatının tam ortasında.

Eskiden erkekler olarak bu işin çok da ortasında değildik üzerimizin kapanması yeterli gelebilirdi lakin artık rollerimizde ufak değişiklikler var. Renk kombinleri , ayakkabı , kemer, saat uyumu vs.

Peki ya kadınlar? Onlar modanın tam kalbi aslında. Yüzyıllarıdır en büyük gayeleri güzel görünmek. Makyaj, saç tasarımı, elbiseler, takılar… hepsi onların eseri. Tebrikler! koca bir sektörün öncüleri oldunuz. İnsanların para kazanmaya ihtiyaçları var değil mi? Peki ne demeye mi çalışıyorum hemen anlatayım.

Madem kıyafetler, moda ve uyum üzerine bu kadar uzun düşünüp vakit harcıyoruz o halde neden insanların beyninde hasar bırakacak kadar rüküş giyiniyoruz? Örneğin kışlık kıyafetlerin hüküm sürüdüğü şu zaman diliminde neden genç kızların hepsi tayt hatta geyikli tayt giymek zorundalar. Sevgili bayanlar amacınız evde kalmak ve erkeklerin size bakmasını engellemekse sakın vazgeçmeyin doğru yoldasınız. Ama amacınız çekici olmaksa uyurken bile giymeyin o taytları nemelazım beyaz atlı prens bile rüyanıza girmek istemeyebilir. Olaya birde takılar yönünden bakalım. Harika giyinmiş bir bayan her şeyiyle muhteşem renk uyumu , kıyafetinin üzerine oturuşu vs. ama gerdanlık ve bileklik olarak hasır kullanıp bunu mahvetmenin manası ne?  Birden bire 20 yaş yaşlanıp annemiz gibi görmeye başlıyoruz sizi. Hadi diyelim ki bekarsınız ve altınınız yok bunu avantaja çevirin sahte altınlar alıp kendinizi evli ve günlerde mezdeke üzerine naylon çoraplar giyen kadın tipine sokmayın, lütfen.

Kadınlara tahammül edemediğimi düşünmeyin erkekler de giyimleriyle beyinde hasar bırakabilir. İşte birkaç örnek. Jilet gibi takım elbise üzerinizde, ilk bakışta bir jön gibi görünüyorsunuz lakin bakışlar ayaklara doğru indiğinde üç yıl önce alınmış olan boyasız ayakkabınızla bunu berbat ediyorsunuz. Bir de o takımla taktığınız altın ve gümüş bileklikler. Bu müzmin bekarlık yolunu sonuna kadar açıyor size. Bir de yüzükleriniz için  yüzük parmağını kullanmak serçe parmağı kullanmaktan çok daha zevkli olacaktır.

Sonuç olarak bu işin toparlanması lazım. Eğer gerçekten zevksiz giydiğinizi düşünüyorsanız bu konuda yardım almak utanılacak bir durum değil. Bir çok kişiye bu anlamda yardımlarım dokunmuştur. Sizler de çevrenizden bu hususta zevkine güvendiğiniz kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca birkaç moda dergisi karıştırmanın size faydası olacağı da kesin. Muhteşem görüntünüzü, harika kreasyonlarla taçlandırın. 

Son Yazılar