Hoşgeldim değil mi?
Ensar Bayburt

Ensar Bayburt

Hoşgeldim değil mi?

13 Mayıs 2014 - 15:35

Yeni başlangıçlar hep yeni umutlar doğurur. Yeni bir iş, daha rahat bir yaşam , eğer yıkılmak üzere olan bir evlilik varsa; yeni bir çocuk daha mutlu günlerin umudunu, yeni bir araba görülmeye değer yeni yerlerin umudunu doğurur içimizde. İşte ben de tam bu durumdan mütevellit yeni umutlar koydum satır aralarına.

Hissetmek; yaşamamız için bir kader çizgisi, karanlık yollarımıza tutulan bir ışık zerresi olabilir belki. Ama bir konu hakkında kesin bir fikir ve bilgi aydınlık bir yoldur. Bu yola baş koyduğumda hislerim beni destekledi. Sonra kendimi ve yaptığım işi bildiğim için iyi şeylerin olacağını anladım.

Herkes için sıradan bir akşamdı belki bizim içimizde ki heyecan ve yararlı olabileceğimi duyduğum akşam. Belki sizler evinizde dizi izleyip çay içiyordunuz, belki de yan masamızda oturuyordunuz bu kararı aldığımızda. İşte her şey o akşam değişti. İçimizde ki heyecan iyi işlerin ortaya çıkarılacağını umduğumuz bu yere getirdi bizleri. Hepimiz için iyi şeyler dileyerek çıktığımız bu yolda siz ayrıcalıklı kişilerin bizi fark edeceğini hem hissettik, hem bildik.

Sizler için ne yapabilirimi düşünürken birileri kulağıma fısıldadı.

-        Bu şehri iyi tanıyorsun; insanlarını da, ayrıca yıllardır sürdürdüğün bir radyo programın var. İnsanların ilişkilerini iyi gözlemliyor ve yorumluyorsun neden buradan da insanlara bunları paylaşmıyorsun dedi.

İşte bu beynimde fırtınaların oluşmasına sebep oldu. Yani demem o ki; İlişkileri didik didik edeceğiz ve kimsenin söylemeye dahi cesaret edemediği cümleleri her hafta sizinle paylaşıp, belki de sizlerin ilişkilerini deşip,  o karmaşayı birlikte eğlenceli hale getireceğiz.

         Sonuç olarak, hoşgeldim değil mi?

Son Yazılar