Aptal mıyız, yoksa akıllı mı?
Ensar Bayburt

Ensar Bayburt

Aptal mıyız, yoksa akıllı mı?

02 Haziran 2014 - 13:39

Düşünmeden edemediğim bir konu var ki bunu her hafta çeşitli konularla ela alıyoruz. İlişkiler!

         Hayatın ne zaman ne sunacağı elbette ki belli olmuyor bazen karşınıza öyle birisi çıkar ki merkezinizi oynatabilir. Güne uyandığınızda sanki göz kapaklarınızın arkasına fotoğrafını yapıştırmışsınız gibi gördünüz ilk suret odur, ağzınızdadan çıkan ilk cümle onun adıdır, yemek ancak onunla yendiğinde lezzetlidir. Her şarkıda onu anlatan cümleler vardır, birde aşk filimleri var tabii; elbette baş rollerdeki romantik odur. Yani dediğim gibi hayatınızın merkezinde o vardır. Aşk filmlerinden bahsetmişken o filmlerin bir çoğunda mutlu son yoktur. Ayrılan yollar dökülen göz yaşları ve hızla ilerleyen bir depresyon sonucu mutsuzluk vardır. Ama olsun aşk ya bu her şeye değer. Onun verdiği acı bile kutsaldır yaşamaya değen tek acıdır...

         Saçmalamayın Allah aşkına deli misiniz siz? Tamam sevgi denen şey kutsal ama bunca aptallığa ne gerek var? Madem ki duyulan sevgi bu kadar kutsal o halde yaptığı katmerli şerefsizliğin sebebi ne? Elbette ki karakteristik özelliği.

         Güne iyi uyanmak ve devam etmek mi istiyorsunuz? O zaman size Bir kaç tarafımdan da denenmiş olan tavsiye.

* Sabah güne iyi uyanmak istiyorsanız gözünüzü açtığınızda görülebilecek olan ilk duvara koca bir resminizi asın.

  • ·Telefonunuzun ve bilgisayarınızın ekranına da kendi fotoğrafınızı yerleştirin, her adımda Alla'ın yarattığı yaşayan en önemli varlık olan kendinizi görmek size kendinizi iyi hissettirecektir.
  • ·Birine gereğinden fazla bağlanmayın; en nihayetinde gidecek olan birisi sizi keyiflendirmek için yaşamalı. Birinin sevgilisi olmazsanız, terke dilmiş ve kalbi kırık eski sevgilsi de olmazsınız.
  • ·Gönlünüzün kaydığı insanla mutlaka ortak arkadaşlarınız olsun, size karşı tavrının değiştiğini anladığınızda, onların ağzından laf alın ve terk eden taraf siz olun. Zafer insanı mutluluk sarhoşu eder.
  • ·Ortak tanıdıklar size ilişkiniz bittikten sonra da yardımcı olurlar. Onun ne kadar sefil bir halde olduğunu bilmenizi sağlar bu da doğru bir hareket yaptığınızı hatırlatır.
  • ·Diyelim ki hızlı davranamadınız ve terk edildiniz, o zaman elinizde ki kartları iyi oynayın ve sizi kaybetmekle ne kadar büyük bir hata yaptığını ona hissettirin. En nihayetinde ''Kör ölünce badem gözlü, kaybeden kaybettiğini geri almak için çabaladığında komik olur. Sonuçta iş işten geçmiştir...''

         Bunların hepsi test edilmiş ve işe yaradığı tespit edilmiş kurallardır. Emin olun uygulayınca sizde kedinizi iyi hissedeceksiniz.

Peki ya sevmeyecek miyiz? Hayatımızda aşk denilen saçmalığa yer olmayacak mı sorusuna cevabım ise şu: Kedininizi nerede görmek istediğinize bağlı. Aptal aşıklar klübunde mi yoksa akıllı sevenler klübunde mi? Bu tamamen size ait bir karar. Çokça duyduğunuz bir cümleleyle bu konuyu toparlayalım.

         Herkese hakettiği kadar değer verin eşeğe kravat takmanın alemi yok. 

Son Yazılar