Sözde Başkana
Elif Neslihan Sağır

Elif Neslihan Sağır

Sözde Başkana

31 Ekim 2017 - 13:36 - Güncelleme: 31 Ekim 2017 - 13:41

Başkan çıkıyor futbolcusunu tekmeliyor!  Futbolcular alelen etrafa küfürler saçıyor, taraftarlar tribünleri bırakıp sahalara dalıyor... Onu yapamazsa üzerinde ne var ne yok kafa göz yara yara sahaya saçıyor.  Teknik adamlar birbirinden haz almıyor, hakemler desen... Sonra da bunun adı; ‘Sinirlerime hakim olamadım’ oluyor! Pardon yanlış oldu... Sonra da bunun adı; bir spor dalı olan ‘Futbol’ oluyor.

Birçok futbolcu ağabeyim, arkadaşımla bu yolda verdikleri mücadeleyi dinledim yıllarca. Futbol sevgilerini, futbolcu olmak için nasıl çabalar harcadıklarını yazdım, çizdim. Taraftarlar gördüm ve tanıdım gerçekten seven, karşı takım taraftarına da saygı duyan. Kulüp başkanlarıyla görüşüyorum... Futbolcusu oyun oynamadığı için başını iki elinin arasına koyup ben ne yapacağım diye dertlenen...

Hiçbiri de bana demedi ki, ‘Gidip şunun ağzını burnunu kırmak, şuna küfrü basmak, şunu da tekme tokat dışarı atmak istiyorum...’

Fakat, Elazığ 1. Amatör Küme’de yer alan Sivricespor’un sözde Kulüp Başkanı Ahmet Yetik, Yünlüce Gençlikspor maçında saha kenarına çağırdığı genç oyuncusunu ‘Giremediği pozisyon ya da oyuna olamayan adaptasyon sıkıntısı’ nedeniyle tekmeleme hakkını kendinde buluyor.

Sonrasında da ‘pişmanım’ diyor. Pişmanlık kelimesi bu kadar büyük bir olayın ardından kolayca kurulacak kadar basit değil ki! Asıl ben pişmanım başkan, ben üzgünüm ki senin davranışına olan öfkem bana böyle bir yazı yazdırdı. Sen rahat ol!

Bizim toplumumuzda meşhurdur, anne- babaların evlatlarını birine emanet ederken, ‘ Eti senin, kemiği benim’ tabirini kurması. Onlar  evlatlarını emanet ederken, etini morart demiyor hiçbir başkana, hiç bir eğitmene. Bu söz kalksın bence lügâttan, nasılsa kimse o sözdeki ince nüansı anlayamıyor.

Bir de farkındayım bu yazıdaki kuruların yanında hassasiyetleri hep ön planda tutan ‘yaş’larda yanıyor. Ama yapacak bişey yok, bu bizim kaderimiz... Yaş ala ala, yaş ola ola yanacağız, bu gisişle küllerimiz bile bulunmayacak ya neyse!

Kendi başına ayrı savaş alanı olan küçük –büyük stadyumların keşke dili olsa da konuşsada...

Gerçekten sen başkan mısın Ahmet Yetik? Bir lider misin... Ya da kimin neyin başkanısın? Çok merak ediyorum.

Senin tekmenin dışında o çocuğun fotoğraf karelerine yansıyan ‘Ne oluyor ve mahcubiyet’ bakışının hakkını nasıl ödeyeceksin acaba?

Umarım Sivricespor gerçek başkanını bulur ve o genç futbolcu kardeşim de geleceğin en büyük yıldız adaylarından biri olur.

Gerçekten de zaman geçtikçe daha iyi anlıyorum ki ;Futbol sadece futbol değilmiş...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar