Trabzonspor Şampiyon Olursa Ne Olur?
ELİF ÇAVUŞ

ELİF ÇAVUŞ

Trabzonspor Şampiyon Olursa Ne Olur?

23 Şubat 2022 - 14:20

TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLURSA NE OLACAK?

Hiç şampiyonluk yaşamamış Trabzonspor taraftarlarının ortak sorusu bu.

Sosyal medyada bu sorunun cevabı üzerine geyikler havada uçuşuyor.

Şampiyonluğun birinci kuralı “Meydana sakın inme” gibi ironi içeren cümleler kuruluyor…

Mutluluğun bedeli ağır olmasın diye şimdiden önlem çağrıları yapılıyor silahsızlanmayla ilgili…

Şampiyonluk kutlamalarından korkutucu boyutta olabileceğini düşünmek kadar korkutucu başka bir düşünce yoktur herhalde…

Yıllardır şampiyonluk yaşamayan taraftar elbette sevinecek, elbette kolbastı, horon oynayacak, elbette araçlarla konvoy yapılacak, elbette havai fişek atılacak, meşale yakılacak ancak hepsinin kontrollü olabilmesini temenni etmekten başka bir çaremizin daha olması lazım.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Trabzon Emniyeti ve Trabzonspor Kulübü şimdiden yoğun güvenlik önlemi almak yerine kontrollü eğlenmenin formüllerini masaya yatırmalılar kanaatindeyiz.

Geçenlerde kulüpte çalışan bir arkadaşımızda bu konuyu konuştuk,  “Şampiyonluğu yaşamayan bir nesil olarak nasıl sevineceğimizin de boyutunu kestirmekte güçlük çekiyorum” dedim.

“Hakikaten ne tahmin ediyorsun?” diye sordum…

“Hepinizi ağlatacağız” diye cevap verdi.

Bu cevaptan şunu anladım; kulüp şampiyon olacakmış gibi hazırlıklarına başlamış.

“Ağlatacağız” derken de gözümde hemen stat içinde Trabzonspor’un mücadelesini ve bu mücadeleye katkı sunan hocasından, taraftarına, futbolcusundan, kulüp çalışanlarına, hayatını kaybeden taraftarlardan sanatçılara kadar tüm isimlerin yer aldığı bir video canlandı.

Ağlar mıyız?, Ağlarız…

Böyle bir şey mi diye sordum?

İpucu vermedi… Heyecanla bekliyoruz…

Daha öncelerden gündeme gelen bir öneriyi söyledim…

Trabzon’un bütün ilçelerinde o akşam sahil boyunca horon oynanması… Eller birleşir mi bilmiyorum ama Guinness Rekorlar Kitabı’na gireceğimiz kesin…

Şöyle cevap verdi; Trabzon’un sahili bozulmasıydı bu söylediğin gerçekten harika olurdu…

Yine de güzel bir öneri olarak kafamıza yazdık…

Çok daha farklı organizasyonlar elbette olacaktır elbette ancak tek temennimiz; kaş yaparken göz çıkarmamak, Trabzon’a yakışır şekilde eğlenmek olacaktır…

Tabi öncelikle sükûnet içinde o günü beklememiz gerekiyor…

 

AYVAZOĞLU ROL KAPACAĞINA…  

 15 Şubat tarihinde CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın “Arıcılarımız şeker alamıyor, toplu arı ölümleri kapıda” açıklamasının ardından Türkiye bu gelişmeden haberdar olmuştu. Kışın arıların beslenmesi için gerekli olan şekeri arıcıların tedarik edemediğini ve buna bağlı olarak toplu arı ölümlerinin gerçekleşeceğini ifade eden CHP’li vekil çok önemli bir sorunu gündeme taşımıştı. Nitekim bu açıklama sonrasında Türk şeker Genel Müdürlüğü harekete geçti ve sorunun çözümü noktasında 27 ton indirimli şeker temini sağlayarak pansuman çözüm üretmiş oldu.

Sorun çözüldükten sonra konuyu gündemine alan AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, kamuoyunda sanki sorunu kendisi çözmüş gibi algı yaratma çabasına girdi.

Önemli olan elbette sorunun çözülmüş olması fakat, iktidar milletvekillerinin, muhalefet milletvekillerinin çabaları üzerinden siyasi çıkar gütmesi bize göre bir anlamda da aciz durumda olduklarının göstergesi…

Ayvazoğlu’na birkaç öneri de bulunalım belki bu sorunlarla ilgilenir;

Turizm sezonu yaklaşıyor; uzun süredir Trabzon’un Turizm İl Müdürü atanmadı, en son Sümela Manastırı’nda yaşanan krizde gördük ki Trabzon sahipsiz, plansız, programsız…

Turizm kenti dediğimiz Trabzon’un bir İl Müdürünün olmamasının sebebi nedir?

Trabzonlu girişimci kadınlar destek bekliyor, bölgenin tek kadın milletvekili olan Bahar Ayvazoğlu’nun bu konuda geliştirdiği bir projesi ya da önerisi var mıdır?

İktidarın Trabzon’a yatırımlarını muhalefet partilerinin görmediğini ifade ederek “kendi şehirlerine turist olmuşlar” diyen Ayvazoğlu, şehir merkezinde kaç kez gezmiştir?

Trabzon şehir merkezi, üniversite bölgesi, sanayi bölgesindeki esnafın sorunlarından Bahar Ayvazoğlu’nun haberi var mıdır? Şehre geldiğinde esnaf gezisi yapıyor mudur?

Geçenlerde gündeme geldi, Trabzon’un en önemli okullarından birisi olan Yomra Fen Lisesi’de atanmayan 5 personelin maaşının öğrenci velilerinden talep edildiğini biliyor mu Sayın Ayvazoğlu?

Bu konuya bir el atabilir mi?

Tonya’da Ekrem İmamoğlu tarafından yaptırılan okulun eğitime açılmamasının sebebini biliyor mu Sayın Ayvazoğlu, bu okulun eğitime başlamasına katkı sunabilir mi?

Vakfıkebir Huzur Evi yapmak istiyor, bu konudan haberi var mıdır Sayın Ayvazoğlu’nun?

Araklı’da çöp depolama tesisinin yarattığı sorunlardan haberi var mıdır Sayın Ayvazoğlu’nun?

Beşikdüzü’ne AKP’li belediye olmadığı için üvey evlat muamelesi yapıldığının farkında mı Sayın Ayvazoğlu?

Arsin Organize Sanayi esnafının durumunu biliyor mu Sayın Ayvazoğlu?

Trabzon’un kronikleşmiş sorunlarını yazmıyorum. Onlar hepimizin bildiği her dönem siyasiler tarafından kullanılan asla çözüm üretilmeyen sorunlar.

 

TRABZON BELEDİYELERİ ASKIDA FATURAYI DA GÜNDEMİNE ALMALI

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da başarıyla yürüttüğü Halk Ekmek projesi, ekonomik kriz ortamında geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara can suyu olmuştu.  

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çay TV’de Halil İleli’nin sorularını yanıtladığı programda Trabzon’da Halk Ekmek’i hayata geçirmeyi düşündüğünü söylemiş. Ne kadar güzel.

Sayın Genç ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, geçim sıkıntısı yaşayan Trabzonlular için İmamoğlu’nun “Askıda Fatura” projesini de hayata geçirirse çok iyi olur.

Alkışlarız…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar