REFERANDUM SÜRECİ-EVETÇİLER VE HAYIRCILAR...
ELİF ÇAVUŞ

ELİF ÇAVUŞ

REFERANDUM SÜRECİ-EVETÇİLER VE HAYIRCILAR...

28 Ocak 2017 - 13:56

Recep Tayyip Erdoğan, kaç yıllık sürecin yarattığı liderdir? 

Aşağı-yukarı 80 yıllık... 

Anadolu kültürünün en belirgin özelliği; hiç kuşkusuz farklılıkların bir arada yaşama becerisidir. Bu beceri aynı zamanda ihanetçiler için en büyük malzeme olarak görülmüştür. 

Nitekim Anadolu kültürünün bu en hassas özelliğini ortadan kaldırmak isteyenlerin çabaları, hep karşı taraf yaratıp, güçlendirip kendine palazlanan bir gurup yaratmıştır. 

Bu bahsettiğimiz süreçte dışlandığını hisseden, ötelendiğini hisseden, yaşam özgürlüklerinin  kısıtlandığını düşünenlerin patlaması bir parti ve lider ortaya çıkarmıştır. 

İşte bugünün muhalifleri nasıl Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi yarattıysa bugün de aynı patlama noktasına gelen bir süreç görüyorum... 

Bu milletin önüne "Tayyip Erdoğan" odaklı bir sandık geldiyse oradan "EVET" çıkacağından benim şüphem yok. "Hayırcılar" o sandığı milletin önüne gelmeden engelleyemediyse o sandıktan "Evet" çıkar... 

Çünkü artık iş kampanyaya kalmıştır, propaganda da direk paraya bağlıdır. 

İşte korkulan nokta da tam olarak burası... 

O sandıktan çıkacak olan "Evet" geçmişte "yetmez ama evetçilerin" pişmanlığından daha da büyük pişmanlıklara neden olacak. 

Bu sonuçtan bence en zararlı yine "Evetçiler" çıkacak. Bunu da buraya not düşelim.

AK Parti'nin kendi içinde de yarattığı gizli lider düşmanlığı, as adamların Tayyip Erdoğan'a karşı bilenmesi ve Tayyip Erdoğan'ın kendisine başkanlıkla koruma kalkanı oluşturması bahsettiğim kitleyi harekete geçirebilir.

Başkanlık süreci ne kadar Tayyip Erdoğan'ın kendisine bir koruma kalkanı oluşturması gibi görünse de ülke için büyük bir tehdit oluşturacağını anlamak çok zor değil. 

Bu ülkenin ne sisteminde ne rejiminde bir sorun vardır. 

Bir evin temel direklerinin altına dinamit koymak isteyenlerin niyetlerini okumak çok zor değil...

Bu millet zaten 14 yıldır gücü Tayyip Erdoğan'a vermiştir. Daha fazla yetki vetki vermek Tayyip Erdoğan ve AK Parti dahil hiç kimseye fayda getirmeyecektir. 

TRABZONSPOR İLE BASIN İLİŞKİLERİ

Trabzonspor'dan bir yönetici, Trabzon'da bir gazeteye yüklü miktarda para vererek ortak olmuş. Gazete sahibi bu paranın bir miktarı ile bir internet gazetesi kurmuş ve yereldeki spor yazarlarından bazılarına köşe vererek para karşılığında anlaşmış. 

Bunda ne var diyebilirsiniz... 

Ama dememelisiniz... 

Böyle bir anlaşma sonucunda Trabzonspor yönetiminin resmi yayın organı gibi çıkan bu gazete, Trabzonspor yönetimini koruma altına alarak objektifliğini kaybetmiştir. Objektifliğini kaybetmesinin yanında bu gazetenin spor muhabiri aracılığı ile tüm transferlerini duyurması da ayrı bir skandala neden olmuştur. 

"Gazetecilik başarısı" olarak pazarlanmaya çalışan bu transfer haberlerinin duyurulma şekli Trabzonspor yönetimine yaptıkları ayrımcılık nedeniyle zarar olarak döneceği aşikar...

Bu anlamda TSYD tavrını ortaya koyarak Trabzonpor'la yapacağı toplantıyı iptal etti. Trabzonspor yöneticisinin ortak olduğu gazeteye karşı uyguladığı bu torpilli hareketler ne Trabzonspor'a, ne de Trabzonspor yöneticisine ve ne de gazeteciliğe yakışıyor... 

Bizden söylemesi... 

 GÖRÜNTÜYE DEĞİL, HİZMETE ÖNEM VERMEK LAZIM

Cağ kebabı yemek için Saray Restoran'a gittik. 

Hakikatten Saray gibi... 

Altın varaklı kapılar, perdeler o biçim... 

Ama gelin görün ki ne hizmet var, ne ortada bir cağ kebabı... 

Yediğimiz tuzlu bir et kızartması... 

E be kardeşim o kadar parayla saray yaratmaya çalışacağına lezzetinin ve hizmetinin kalitesini arttırsana... 

Sonra o altın varakların altında oturacak insan bulamazsın... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar