Yavaş talimat verdi araç sayısı azaldı

Yavaş talimat verdi araç sayısı azaldı

Mansur Yavaş'ın Talimatıyla Ankara Büyükşehir Belediyesinde Araç Sayısı Azaltılmaya Başlandı

23 Mayıs 2019 - 16:07

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla tasarruf dönemi için adım atıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesince kamu kaynaklarının etkin kullanılması amacıyla makam araçları dahil belediye birimlerindeki diğer araç sayılarının da azaltılmaya başlandığı açıklandı.

 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Mansur Yavaş'ın talimatıyla tasarruf için düğmeye basıldığı kaydedildi.

 

TASARRUFA MAKAM ARAÇLARI DA DAHİL

 

Büyükşehir Belediyesi hizmet alımları konusunda tasarruf yapılması amacıyla tüm belediye birimleri, genel müdürlükler, iştirak ve bağlı şirketlerde mevcut araç sayılarının azaltılmaya başlandığı belirtilen açıklamada, ilk etapta gereksiz makam araçları dahil diğer araçların sayısının ihtiyacı karşılayacak seviyeye düşürülmesi için çalışmaların hızlandırıldığı kaydedildi.

 

Mansur Yavaş'ın Talimatıyla Ankara Büyükşehir Belediyesinde Araç Sayısı Azaltılmaya Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

İLK ADIM EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

 

EGO Genel Müdürlüğünce giderleri azaltma hedefleri doğrultusunda ilk olarak araç tasarrufu uygulamasının hayata geçirildiği belirtilen açıklamada, "EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan binek araçların sayısını azaltarak, 75 olan araç sayısını 49'a düşürdü. Sadece EGO Genel Müdürlüğündeki araç tasarrufuyla Büyükşehir Belediyesinin yılda 700 bin lira tasarruf sağlaması ve elde edilen gelirin Ankaralılara hizmet olarak götürülmesi planlanıyor. Başkan Yavaş'ın tasarruf önlemlerinin artırılması yönündeki talimatıyla harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü'nün ardından belediyenin diğer tüm birimleri ve bağlı şirketleri de tasarruf tedbirlerinin kapsamını genişleterek kısa süre içinde teker teker uygulamaya başlayacak" denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
En Şık Elbise Modelleri
En Şık Elbise Modelleri
Kuru Boya
Kuru Boya