Yaktı, yıktı, diyetini ödedi ve şimdi bırakıyor...

Yaktı, yıktı, diyetini ödedi ve şimdi bırakıyor...

Trabzonspor İbrahim Hacıosmanoğlu’nun başkanlığa geldiğinden beri krizi olmayan gün yok gibiydi.

25 Haziran 2015 - 18:29 - Güncelleme: 25 Haziran 2015 - 18:36

Trabzonspor İbrahim Hacıosmanoğlu’nun başkanlığa geldiğinden beri krizi olmayan gün yok gibiydi. Teknik direktörlerle sorunlar, yöneticilerle sorunlar, futbolcularla sorunlar hiç bitmedi. Bunların çoğunda Hacıosmanoğlu yönetimi yanlış kararlar aldı. Aldığı bu kararlar neticesinde kulüp 400 milyon TL borç batağına sürüklendi ve 5.’lik de zor kurtarıldı.

 

MBİA KRİZİ VE SONUN BAŞLANGICI

 

Defalarca dediğinin tersini yapan Hacıosmanoğlu MBia transferinde imza parasının krizi yüzünden transferi yapamadı. Bir iddiaya göre 1 milyona yakın olan imza parası Trabzonspor tarafından 2 milyona çıkarıldı ve Mbia bu aradaki paranın ne olacağını sorunca kriz çıktı. Mbia transferi yatınca Trabzonspor’da Hacıosmanoğlu’nu ayakta tutan transfer de ortadan kalktı.

 

HARÇ BİTTİ YAPI PAYDOS

Hacıosmanoğlu kulübü öyle borçlandırdı ki artık hareket edemez hale geldi. Oyuncuların borçları ödenmiyor, yeni transfer neredeyse imkansız olunca yönetim Federasyon’a yöneldi ve oradan geleceğe ait para çekildi. Hacıosmanoğlu’nun başkan seçilmesini sağlayan İbrahim Usta da TFF’ye yönetici olmak istiyordu ve bunun karşılığında Hacıosmanoğlu son hamlesini yaptı. Ancak taraftar ve Trabzonspor camiası bunu davayı satmak olarak yorumladı ve Hacıosmanoğlu’nu sıkıştırdı.

 

KONGREYE GİDİYOR

Hacıosmanoğlu’nun oynayacak kozu kalmayınca ve diyetini ödediği için artık seçime gidiyor. Kulüp inanılmaz darboğazda ve Hacıosmanoğlu’nun yöneticilerinin yarısından çoğu istifa etmiş. Hacıosmanoğlu artık dayanamayacağını anlayınca bırakma yolunu tercih ediyor. Artık aday da olmayacaktır zira aday olursa seçilemeyeceğini çok iyi biliyor. Zaten ifadeleri de olmayacağı yönünde. Trabzonspor artık tek listeli bir barış ve restorasyon dönemi başlamalı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Ahmet Ağaoğlu'dan açıklamalar!
Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Ahmet Ağaoğlu'dan...
Küçük esnaftan vergi alınmayacak
Küçük esnaftan vergi alınmayacak