Volkan Konak Trabzon basınıyla buluştu flaş açıklamalarda...

Volkan Konak Trabzon basınıyla buluştu flaş açıklamalarda bulundu

Trabzonlu ünlü sanatçı Volkan Konak, bugün Trabzon basını ile biraraya gelerek bir takım açıklamalarda bulundu.

30 Nisan 2018 - 15:13

Trabzonlu ünlü sanatçı Volkan Konak, bugün Trabzon basını ile biraraya gelerek bir takım açıklamalarda bulundu.

Barış sürecinde yaptığı açıklamaların her seferinde farklı amaçlarla gündeme taşındığından dert yanan Volkan Konak, “Bizi bilen biliyor, bilmeyenlere de zamanım yok anlatmaya. Trabzon benim karımın yanağından sonra en kıymetli varlığımdır. Benim künyemdir, kimliğimdir. Buradan koparsak vazodaki çiçek gibi bir haftada solar gideriz ama bu topraklardan kopmadığımız zaman da çınar gibi yaşarız. Trabzon benim için çok kıymetli” dedi.

“Sanatçı siyasetin tam göbeğindedir. “Siyaset yapma” diyorlar. Sanatçı siyasetin göbeğindedir ve muhaliftir zaten. Dolayısıyla söylenilemeyeni söyleyendir. Cesurdur, devrimcidir, ilericidir. 80 milyon var Türkiye’de. Herkesin siyasi düşüncesi olacak sanatçıların olmayacak. Böyle bir şey olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

PARTİ FLAMASININ OLDUĞU YERE GİTMEM

Afrin harekatı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte askere moral nedeniyle giden siyasetçilere atıfta bulunan Konak, “Onlar siyasetçinin ayağına gitmişler ve siyasetçinin malzeme konumuna düşmüşlerdir. Yazık! Sanatçı siyasetçinin ayağına gitmez, siyasetçi sanatçının ayağına gelir. Benim ideolojimde olan siyasi parti böyle bir şey yapsa ben gitmem. Çünkü karşı tarafı karşına almış oluyorsun, o zaman siyaset yapmış oluyorsun asıl. Her hangi bir siyasi partinin mitingine gitmem. Ben gitmem. Ben Türk bayrağının olduğu konserlere gidiyorum. Bir partinin flamasının olduğu yere gitmem. O zaman taraf oluyorsun ve inandırıcılığını kaybediyorsun. Ben Atatürk milliyetçisiyim ama herkese saygı duyuyorum. Hiçbir siyasetçinin de gemisine binmem” dedi.

TRABZON BİR CEZA KESSEYDİ DEMİRYOLU DA BİTMİŞ OLURDU

“Trabzonspor’a karşı duygularımın okşandığı bir yönetim oluştu. Trabzonspor partilerden üstün olmalıdır. O kapıdan içeriye hiçbir siyasi parti girmemeli. Trabzonspor’un en büyük kırılması orada oldu. Çok sevseniz bile ayrışma oluşuyor. Hâlbuki her partinin olduğu bir tutumla yönetilmelidir. Dünkü yeni yetmeler (siyasiler) gelip yönetim belirliyor. Sen kimsin bir dur bakalım. Trabzon şike olayında sınıfta kalmıştır. Vatandaş olarak söylemiyorum camia olarak söylüyorum. Sandıkta tepkisini gösterememiştir. Siyasilerin en büyük korkusu oy korkusudur. Trabzon bir ceza kesseydi şu anda demiryolu da bitmiş olurdu”

Şuan ki yönetimin bir önceki yönetime göre daha bağımsız olduğunu söyleyen Konak, “Kan bağı devam ediyor. Bakın beni ne yaraladı biliyor musunuz? Kazlıçeşme’de Trabzonspor’un bir başkanı otobüsün üzerine çıkamaz. Bir kulüp başkanı gösterebilir misiniz dünyada. Bir sonraki başkan ne yaptı, evet kampanyasında el salladı. Bunlar bizi yaralıyor. Sen kulüp başkanısın. “Siyaseti kullarınım” mantığı yanlıştır. Siyaset döner, dolaşır seni kullanır ve çöpe atar. Siyaset böyle bir şeydir. Sen neden kendini kullandırıyorsun. Otobüsün üzerine çıkmanı gerektirmez. Hangi parti olursa olsun Trabzonspor partiler üstüdür”

 15 SENEDİR TRABZON’DAN ÇAĞIRILMADIM

“Benim Trabzon’a küsmem gibi bir durum söz konusu olamaz” diyen Konak konuşmalarını şöyle sürdürdü: “İstanbul’dan Amerika’ya kadar konser yapıyorum. Kıbrıs’ta konser veriyorum ama Trabzon’dan kimse beni konsere çağırmadı. Volkan Canalioğlu kimdir? Eniştem. 5 yıl belediye başkanlığı yaptı. Volkan abi döneminde konser yaptım mı? Ahmet Metin Genç ne diyor? “Volkan’ı seviyoruz ama bizden uzak duruyor” Ahmet Metin Genç’e soruyorum; “Çağırdın da gelmedik mi?” Desin bakayım. Niye gelmeyeyim çağırsalar. 15 senedir hiçbir belediye başkanı beni çağırmadı. Eniştemden para mı alacağım ben ya… AK Parti’nin de MHP’nin de CHP’nin de konserlerine gidiyorum. Fakat Trabzon beni çağırmıyor. Faul yapıyor, net söylüyorum” dedi.

Bazı eleştirilerin canını çok yaktığını ifade eden Konak, “Cahillere cevap vermem. Onlar bebek katilleriyle sevişirken, onlar bebek katiliyle anayasa hazırlarken biz PKK’nın ölüm listesindeydik. Biz onlarla çarpışıyorduk. Ben Güneydoğu askeriyim. Paralı askerlik de yapmadım, çürük raporu da almadım. Sinek konacağı atı bilir” dedi.

Eylül ayında yeni albümünün çıkacağını söyleyen Konak, “Ben özgün müzik yapıyorum. Karadeniz müziği yapan genç yeteneklere destek veriyorum. Çok güzel gidiyor çocuklarımız. Ne kadar katkı sağlayabilirsek o kadar mutlu oluyoruz. Mum ışığıyla başka bir ışığı tutuşturduğu zaman ışığından bir şey kaybetmez” dedi.

TRT’nin kendisine yasak koyduğunu söyleyen Konak, “Aslında ben onlara yasak koydum. Verdiğimiz vergi ortada. Benim verdiğim vergiyle bana yasak koyamazlar ancak ben onlara yasak koyarım. Ben onlara maaş ödüyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'nin ardından İngiltere'den de 'Ukrayna'dan çıkın' talimatı
ABD'nin ardından İngiltere'den de 'Ukrayna'dan çıkın' talimatı
Trabzonspor'un yeni transferi Enis Destan şehre indi!
Trabzonspor'un yeni transferi Enis Destan şehre indi!