Bugün

AKP'li gençlerin deprem kurgulu videosu tepki çekti

AKP Artvin Gençlik Kolları, seçime sayılı günler kala skandal bir videoya imza attı. 50 bin kişinin hayatını kaybettiği depremin acısı hala tazeyken, bir binanın yıkılışı üzerinden siyaset yaptılar, dombıra müziğiyle servis ettiler.

11 Mayıs 2023 - 13:10

Türkiye, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin gölgesinde 14 Mayıs seçimlerine giderken, AKP Artvin Gençlik Kolları’nın sosyal medya hesabından yayınladığı deprem kurgulu video ‘Bu kadar da olmaz’ dedirtti.

ENKAZDAN DOMBIRA EŞLİĞİNDE ERDOĞAN ÇIKIYOR

Videoda, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Sana söz’ yazılı posterinin bulunduğu bina yıkılıyor. Yıkılan binanın enkazının içinden ‘dombıra’ müziği eşliğinde Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güneş gözlüklü fotoğrafı çıkıyor.

TEPKİ YAĞDI

AKP’li gençlerin sosyal medya hesaplarında paylaştığı videoya tepki yağdı, depremle ve depremzelerle alay edildiği, depremde yıkılan binaların sorumlusunun Erdoğan olduğu şeklinde yorumları yapıldı.

VİDEONUN YAYINLANDIĞI HESAP KISITLANDI

AKP Artvin Gençlik Kolları’nın daha önce takibe açık olan sosyal medya hesabının, paylaşılan videonun ardından takipçilere kısıtlanması dikkat çekti.

HASARLI BİNALARA ERDOĞAN’IN POSTERİ ASILMIŞTI

6 Şubat depremlerinden ağır etkilenen Malatya’nın Battalgazi ilçesinde ağır hasarlı binaya Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde “Doğru Zaman Doğru İnsan” yazılı pankart asılmıştı. Erdoğan'ın posterlerinin depremden hasar görmüş camilere, okullara, binalara, tarihi kale ve surlara asılması tepki toplamıştı.