Trabzon'da Atatürk'ün posterine cübbeli sarıklı şahıslar saldırdı

Sokaktan geçen iki saldırgandan biri etrafa bakarken diğeri iple iki bina arasına asılan Atatürk posterini zıplayarak kopardı.

Daha sonra da Atatürk posterini buruşturup yere atarak gitti. Bu anlar sokakta bulunan bir güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

HAPİS CEZASI VERİLMELİ

Şahısların bir an önce bulunup, ilgili kanun maddesi uyarınca cezalandırılması gerektiğini ifade eden CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada “Atatürk'ün denize döktüğü düşmanların demek ki hepsini bitirememişiz. Bu tür olayların sorumluları Atatürk düşmanlığını siyaset dili haline getirenlerdir. Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nün gerekli girişimleri yaparak, yaptıkları suçun karşılığı olan hapis cezasının verilmesini sağlamasını bekliyoruz. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı ise  sokağa daha büyük bir Atatürk posteri asacaklarını açıkladı.

Saldırıya uğrayan bayrak: 

Sokağa daha büyük bir Atatürk posteri asan CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, "Dün gece saatlerinde meydanın göbeğinde yer alan sokaktan geçen iki şahsın Türk Bayraklı Atatürk posterine saldırıp yere attığını esnafımızın hassiyetiyle beraber öğrenmiş olduk. Görüntülerde de gördüğümüz üzere şahısların o gülüşünün altındaki zihniyete daha önce de şahidiz. Milli değerlerimize, bayrağımıza ve Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e saldırı girişiminde bulunan her zihniyete tavrımız nettir ve lanetliyoruz. Karanlıktan beslenenlerin, karanlıktan çıkamayanların karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Bayrağın asılı olduğu sokağa yaptığımız ziyaretle yenisini astık. Herkes bilsin, tüm sevgimizle, minnetimizle, milli duygularımızla biz cumhuriyetin emanetçileri olarak buradayız" açıklamalarına yer verdi. 

Ortahisar İlçe Başkanlığı Atatürk posterini yerine astı... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir