CHP Trabzon Gençlik Kolları'ndan pijamalı basın açıklaması

eCHP Trabzon Gençlik Kolları kış saati uygulamasının geri getirilmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı. "Öğrenciler karanlıkta okula gitmesin, kış saati uygulaması geri gelsin" diye seslenen Gençlik Kolları, kış saati uygulamasının geri getirilmesi için sabah 06.15’de çağrıda bulundu.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Oğulcan Çavuşoğlu, "Bugün burada sabahın bu erken saatlerinde bu zifiri karanlığın içinde yolculuk etmek zorunda bırakılan emekçilerin, işçilerin, öğrencilerin sorunlarını konuşmak dertlerine ortak olmak için buluştuk. 

AKP iktidarı işçinin emekçinin daha çok, daha uzun saatler çalışması ve adeta bir robot bir makina gibi durdurak bilmeden hayatsızca çalışması üzerine düzen kurmaktadır. Ülkemiz gündeminde bulunan çin modeli tartışmaları da ucuz iş gücü yaratma ve Türkiye emekçilerinin alın terini emperyalist emellere peşkeş çekmektir. 

İktidar bu kalıcı yaz saati uygulamasıyla tasarruf edildiğini öne sürse de gerçekler öyle değildir. Ülkemizin en batısından başlamak üzere insanlar işine gitmek için hazırlanırken bile bir çok ışık açarak enerji tüketiminde bulunmaktadır. Son 5 yılda bu kalıcı yaz saati uygulamasının da büyük nedenlerinden biri olması nedeniyle elektrik tüketim oranı %6,5 artış göstermektedir. 

Bu iktidar milli varlıklarımıza zarar vermekte, çocuklarımıza, kardeşlerimize, güvensizliği ve sömürüyü gerçek diye sunmaktadır.

Çocuklara daha fazla eziyet etmeyin. Çocukları yataklarından, pijamalarından ayırmayın bu karanlıkta. Öğrenciler karanlıkta okula gitmesin. Kış saati uygulaması geri gelsin. Gün aydın olsun" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir