1 Mayıs'ta Trabzonlu vekilden dikkat çeken açıklamalar

Trabzon'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü pandemi nedeniyle erken kutlandı. İşçi ve memur konfederasyonlarının temsilcileri Meydan Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak günün önemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 


Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen basın açıklaması çelenk sunumu ile başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Alanda 1 Mayıs ile ilgili sloganlar atılırken, sloganların ardından emekçiler sosyal mesafeyle 1 Mayıs halayı çekti. Alandakiler sağlık çalışanları başta olmak üzere Korona virüsü emekçilerine alkışlarla selam gönderdi.

BU ÜLKENİN KAYNAKLARI 84 MİLYONU MUTLU EDER

Törene katılan CHP Trazbon Milletvekili Ahmet Kaya, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Taleplerin her biri birbirinden haklı. Bu ülkede huzur içinde, barış içinde yaşayacaksak, emekçilerin, çalışanların haklarını vereceğiz. "Bu ülkenin kaynakları, bu ülkenin imkanları, bu ülkenin 84 milyonunu mutlu etmeye yetecek orandadır. Fakat maalesef ülkemiz doğru yönetilmiyor. Kaynaklarımız talan ediliyor. Kıt kaynaklarımız verimli kullanılmıyor. Artık yeter diyoruz. Bundan toplumun bütün kesimleri çok olumsuz bir şekilde etkileniyor" dedi. 

İKİZDERE'YE SELAM 

Rize'nin İkizdere ilçesinde İşkence Vadisi'nde yapılmak istenen taş ocağına karşı direnen yöre halkına destek veren Kaya, "Milletvekili arkadaşlarımızla İkizderedeydik. Buradan Trabzon Meydanı'ndan deresine, yaşamına, börtüsüne, böceğine karıncasına, deredeki balığına, suyuna sahip çıkan yürekli yiğit insanlara da selam gönderiyorum" ifadelerini kullandı. 

KESK BAYRAĞINI SALLAYAN TEYZE 

Açıklamalar esnasında o anda Meydan Parkı'ndan geçen bir teyze, sendika görevlilerinden bayrak istedi. 

KESK Bayrağı'nı eline alan teyze kısa bir süre konuşmacıların önüne geçerek bayrak salladı ve eylemcilere destek verdi.  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir