Vali Ustaoğlu’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Vali Ustaoğlu’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak 2022 - 12:12

Halkın doğru habere ulaşması için emek veren; özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği yerine getiren gazetecilerimiz; ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan  doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlamak amacıyla milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
 
​Demokrasinin gelişmesinde ve toplumsal bilincin oluşturulmasında değerli katkıları bulunan, önemli bir kamu görevini yerine getiren ve zaman kavramını tanımadan büyük bir fedakârlıkla tüm enerjisini halkımızın doğru haber alması için harcayan basın emekçilerimizin bu gayretleri her türlü takdirin üzerindedir.
 
​Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.
 
​Dünyada ve ülkemizde gerçekleşen olaylardan ve gelişmelerden anında haberdar olmamızı sağlayan basın mensuplarımızın, görev ve sorumluluklarını medya etik kuralları çerçevesinde daha önce olduğu gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla yerine getireceklerine inancım tamdır.
 
​Bu vesileyle, ülkemizde ve ilimizde halkımızın gözü kulağı olan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehir Hastanesi inşaatının tasfiyesi ve yeni ihalesi danışıklı iş mi?
Şehir Hastanesi inşaatının tasfiyesi ve yeni ihalesi...
Krizin bedelini gençler ödüyor
Krizin bedelini gençler ödüyor