Uluslararası Yarı Maraton Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Uluslararası Yarı Maraton Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.

15 Nisan 2021 - 13:34

 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda bu yıl 41'incisi koşulan Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu çerçevesinde düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışmasına 300 fotoğrafçı 1000 eserle katıldı. Yarışma kapsamında fotoğrafçılar tarafından maraton esnasında çekilen fotoğraflar, instagram hesapları üzerinden #trabzonyarimaratonu etiketi ile paylaşıldı.
 
DÖRT AŞAMADA DEĞERLENDİRİLDİ
Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Bu yıl 21 Şubat Pazar günü koşulan maraton esnasında çekilen ve paylaşılan fotoğraflar; Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkan Yardımcısı, yarışmanın jüri başkanı Osman Şişko, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Veda Küçük, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Selahattin Aydınlı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şube Başkan Yardımcısı Yunus Emre Sel, Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Emir Yıldız, Fotoforum Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Oğuzhan Hacısalihoğlu, Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü Basın Sorumlusu Gürkan Ata, Foto muhabiri Ömür Avcı ve Gazeteci Nevzat Yılmaz’dan oluşan jüri tarafından dört aşamada değerlendirildi.”


 
ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK
“Yapılan değerlendirmede birinciliği İbrahim Aysundu, ikinciliği Metin İnan, üçüncülüğü Ali Mermertaş, Drone kategorisindeki ödülü ise Sema Mermertaş’a ait eserler kazandı.
Jüri tarafından toplam 41 eserin ise sergilenmeye değer görüldüğü; sergi, ödül töreni ve almanak tanıtımının ise ileri bir tarihte gerçekleştirileceği belirtildi. Yarışmada birinciye 5 bin lira, ikinciye 3 bin lira, üçüncüye 2 bin lira ile Drone kategorisi için 3 bin lira ve albümde yer alan diğer eserlerin sahiplerine ise 300'er lira ödül verilecektir.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu: Senin sofran demokrasiye uğurlu geldi
İmamoğlu: Senin sofran demokrasiye uğurlu geldi
CHP yönetimi, cumhurbaşkanı adayını halka soracak
CHP yönetimi, cumhurbaşkanı adayını halka soracak