TV ekranlarında döviz fiyatları gösterilmesin

TV ekranlarında döviz fiyatları gösterilmesin

MÜSİAD Ankara Başkanı Erdal: TV ekranlarında döviz fiyatları gösterilmesin

14 Eylül 2018 - 14:47

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, kurların hareketli olması nedeniyle  işi olanın da olmayanın da dövizle ilgili konuştuğuna dikkati çekerek,  televizyonlarda alt yazı ile,  ekranlarda ise  sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasından vazgeçilmesini önerdi.  

Dünya'dan Filiz Coşkun'un haberine göre, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal  2 Ekim'de başlayacak olan Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin tanıtım toplantısında dikkak çeken açıklamalarda bulundu. Toplantıda Merkez Bankası’nın önceki gün  faiz artırmasını ve dövizle kiralama, satışa getirilen yasaklamaları değerlendiren Erdal, iş dünyası olarak TL’nin ön plana çıkmasını istediklerini söyledi. Kurlar çok hareketli olduğu için işi olanın da olmayanın da dövizle ilgili konuştuğunu dile getiren İlhan Erdal, “Bunun sürekli konuşulması iş dünyasını rahatsız ediyor. Bu konuyu doğrudan dövizle işi olan konuşsun” dedi. Bir çağrı yapan Erdal, televizyonlarda alt yazı ile ve ekranlarda sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasından vazgeçilmesini önerdi.

Merkez Bankası’nın faizi 6.25 puan artırmasıyla birlikte, bankanın bağımsızlığı tartışmalarının gündemden düştüğüne dikkat çeken Erdal, buna karşılık faiz oranlarının geldiği noktanın yatırım ortamını güçleştirdiğinin altını çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi
Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi
Kılıçdaroğlu: Evin babası Mansur Bey'e, annesi AK Parti'ye oy vermiş
Kılıçdaroğlu: Evin babası Mansur Bey'e, annesi AK Parti'ye oy...