Türklerin coin çılgınlığı

Türklerin coin çılgınlığı

Kripto paralara olan ilgi katlanarak devam ediyor. Bugüne kadar Türk Patent ve Marka Kurumu'na 267 coin amaçlı marka başvurusu ulaştı...

11 Mayıs 2021 - 18:53

Bitcoin gibi dijital paralara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Türk Patent ve Marka Kurumu'na(TPE) finansal ve parasal hizmetler başlığı altında bugüne kadar 267 coin için marka başvurusunda bulunulduğu ortaya çıktı. İlk başvurunun ise 2012 yılında "coin" adı altında yapıldığı belirtildi.

4 AYDA 117 BAŞVURU 

Sabah'tan Barış Şimşek'in haberine göre, vatandaşın 'coin'lere olan ilgisi marka başvurularına da yansıdı. Edinilen bilgiye göre, TPE'ye bugüne kadar 267 coin için marka başvurusunda bulunuldu. Ayrıca marka başvuruları son 4 ayda rekor seviyelere ulaştı. 2021'in ilk 4 ayında kuruma 117 coin marka başvurusu yapıldı. Bunlar arasında Türkcoin, reiscoin, helalcoin, rabiacoin, emlakcoin, inşaatcoin gibi markalar da var:

DÜZENLEME YOLDA

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan da geçtiğimiz günlerde kripto paralarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İki aydır bu konu üzerine çalışıyoruz. Neticesinde biz bir taslak çalışması yaptık. Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz, uygun görmesi halinde de bu noktada adımımızı atacağız. Gelir İdaresi tarafında da özellikle vergilendirme konusunda bir çalışma yürütüyoruz" demişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...