Türkiye’de 65 yaş üstüne sokağa çıkma sınırlaması

Türkiye'de 65 yaş üstüne sokağa çıkma sınırlaması

Türkiye'de 65 yaş üstündekilere sokağa çıkma sınırlaması getirildi. Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de hızlı tanı kitlerinin kullanılacağını açıkladı. İtalya'da son 24 saat içinde yaklaşık 800 kişi daha hayatını kaybetti.

21 Mart 2020 - 21:48

Türkiye İçişleri Bakanlığı, 65 yaş üstündekilere ve kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma sınırlaması getirileceğini açıkladı.

Açıklamada, "Bu gece yarısı saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın  ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları  İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. Maddesi kapsamında sınırlandırılmıştır" denildi. Bakanlığın 81 il valiliğine gönderdiği genelgede, "65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarının yasaklanması amacıyla gerekli kararların ivedilikle alınması gerekmektedir" denildi. Yalnız yaşayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlara ihtiyaçlarını karşılamak için "Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturulacağı belirtildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor Sosa ve Novak ile anlaştı!
Trabzonspor Sosa ve Novak ile anlaştı!
Bu iş ihmalkarlığa gelmez
Bu iş ihmalkarlığa gelmez