Türk müziğinin birleştirici gücü

Türk müziğinin birleştirici gücü

Hopa Halk Eğitim Merkezi TSM topluluğuna Trabzon korolarından tam destek geldi.

02 Mayıs 2019 - 03:06 - Güncelleme: 02 Mayıs 2019 - 03:23

Hopa Halk Eğitim Merkezi’nin kurduğu TSM Korosunun vermiş olduğu konser, izleyen ve dinleyenleri adeta büyüledi . Programın sunuculuğunu  Hüseyin Zeytin yaparken, programa Akçaabat Kültür-Sanat ve Müzik Derneği, Trabzon Lisesinden yetişenler Kültür Ve Dayanışma derneği, Arhavi Türk Sanat Müziği Korosu’da katıldı. 

 Hopa Atatürk Ortaokulu toplantı Salonunda gerçekleştirilen konsere, Hopa kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan,  Hopa Ticaret Odası Yönetim kurulu Üyesi,  Şükrü Aydemir, Hopa Halk Eğitimi Müdürü  Harun Yüce ve Türk Sanat Müziği severler katıldı. Salonun tamamen dolu olduğu gecede konserin şefliğini Zehra Kural Özdilek yaptı. 
 Konserde en çok ilgiyi yine koro içinde yer alan Müzik öğretmenlerinin hocası olan hemşehrimiz  Özdemir Hafızoğlu  görürken,  konserin koro ve solo performansları dinleyicileri mest etti. 


 Konserin açılış konuşmasını Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü yaparken.  Bu konserin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, bundan sonra da desteklerinin devam edeceğini belirtti


Konserin  saz sanatçılarına, kanunda Bestekar, öğretim görevlisi ve koro şefi Özdemir Hafızoğlu’nun yanı sıra, kardeş koroların sazları da eşlikleriyle renk kattı.


Programda solo olarak eserler seslendiren sanatçılar sırasıyla, Kayboldum Kaybolan Yıllar içinde “ şarkısını seslendiren Gülay Kapucu,  “Kader Diyemezsin” adlı şarkıyı  Güler Çiçek, “ Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi sevdim” adlı eseri Seyhan Altunsoy, “ Yokluğun Cehennem, Yokluğun Beter” adlı Özdemir Hafızoğlu’nun  şarkısını sunuculuk görevini de yapan Hüseyin Zeytin seslendirdiler. 


 Konserin son bölümünde ise yine Özdemir Hafızoğlu’nun muhteşem bestelerinden birisi olan  “Rüzgarlara Karşı Durdun” adlı şarkıyı ise Konserin saz sanatçısı  Emine Sarı Yazgeldi tarafından seslendirildi. Gecenin tartışmasız en güzel şarkısı ve en iyi sesi olarak salondan büyük alkış aldı.


 ÖZDEMİR HAFIZOĞLU’NA SÜRPRİZ


 Başarılı bir konser sergileyen Hopa Halk Eğitim Merkezi TSM korosu adına Hopa Halk Eğitim Müdürü Harun Yüce, konser sonunda destek veren tüm sanatseverlere teşekkür ederek, Özdemir Hafızoğlu’na Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılan kendisinin taklidi  bez bebek  hediye edildi.


Habercuk /Kültür-Sanat

Elvan Hayali Demirci


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeri ve konumu tartışmalara neden olmuştu, geri adım atılmadı...
Yeri ve konumu tartışmalara neden olmuştu, geri adım...
Güner, 'TİSKİ'nin çalışma şekli vatandaşı mağdur ediyor'
Güner, 'TİSKİ'nin çalışma şekli vatandaşı mağdur ediyor'